AK Parti, Fakıbaba’nın rövanşını alıyor

AK Parti, Fakıbaba’nın rövanşını alıyor
banner206
banner279

Türkiye seçimlere doğru giderken, siyasi partiler de transfer yarışına girdi. AK Parti geçtiğimiz Ahmet Eşref Fakıbaba'yı İYİ Parti'ye kaptırmıştı. Ancak iktidar partisi, Fakıbaba'nın rövanşını Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ile alıyor. Partisinden istifa edip AK Parti'ye geçecek olan Özcan'a bugün AK Parti Grup Toplantısı'nda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından rozetinin takılması bekleniyor.

2019 yerel seçimlerde İyi Parti'nin adayı olarak seçimi kazanan Kürşat Engin Özcan Nazilli Belediye başkanı olmuştu. Cumhuriyet'in haberine göre Kürşat Engin Özcan'ın partisinden istifa ettiği ve AK Parti'ye geçeceği iddia edildi. AK Parti Nazilli İlçe Teşkilatı yetkilileri de Özcan'ın partilerine katılacağını doğruladı.

CUMHUR İTTİFAKI KANADI HABERİ DOĞRULADI

AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen'in de Özcan'ın kendi partilerine katılacağı yönündeki haberler üzerine "Hayırlısı olur inşallah" dediği belirtilirken MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık ise Ajans Aydın'a yaptığı açıklamada, "Hayırlı uğurlu olsun. Kendisiyle beraber de çalıştık, kardeşimizle. Buna şu açıdan bakmak lazım; İyi Parti'nin şu ana kadar kazandığı en büyük belediye burasıydı" ifadelerini kullandı.

Özcan'a çarşamba günü AK Parti Grup Toplantısı'nda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından parti rozetinin takılması beklenirken Özcan tarafından henüz bir açıklama gelmedi.

ÖZCAN VE SİYASİ GEÇMİŞİ

2003 yılında MHP İlçe Sekreteri olarak siyasete atılan Kürşat Engin Özcan 2012'de MHP İlçe Başkanı olmuştu. 2017'de MHP'den istifa eden Özcan, İYİ Parti İlçe Başkanı oldu. Özcan, 2019 yerel seçimlerinde de Millet İttifakı'nın İYİ Parti listelerinden ortak adayı olarak belediye başkanı seçilmişti.

FAKIBABA AK PARTİ'DEN İYİ PARTİ'YE GEÇMİŞTİ

2003 yılından bu yana AK Parti üyesi olan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı dahil çok sayıda görevde bulunan Ahmet Eşref Fakıbaba geçtiğimiz ay hem partisinden hem de milletvekilliğinden istifa etmişti. İstifasını Twitter'dan duyuran Fakıbaba, "2003'te üyesi olduğum AK Parti'de değişik makamlarda görev yapma fırsatı buldum. Bu fırsatı bana veren büyüklerime ve Şanlıurfa halkına yürekten teşekkür ediyorum. Bu 20 yıl içerisinde çok değerli arkadaşlarım oldu. Onlardan ayrıldığım için üzgünüm. Ancak siyasi ve ahlaki anlayışıma uygun olmayan bazı kişilerle bundan böyle beraber olmayacağım için de mutluyum. AK Parti üyeliğinden ve AK Parti için bana oy veren hemşerilerime saygısızlık olmasın diye milletvekilliğinden de istifa ediyorum" demişti.

İYİ Parti'ye geçen Fakıbaba'ya rozetini Meral Akşener takmıştı.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2022, 08:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142