Title of a News Article

Bahçeli salonu ayağa kaldırdı

Bahçeli salonu ayağa kaldırdı
banner206
banner279

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM'de partisinin grup toplantısında konuştu.

Bahçeli'nin gündeminde, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin kuzeyine yönelik operasyon hazırlığı vardı.

Tel Rıfat ve Münbiç mesajı

Bahçeli, "Diyorum ki oralar meşru hedeftir. Caniler temizlenmeli, en başta Tel Rıfat ve Münbiç özgürleştirilmelidir." dedi.

"Ne ülkemizde ne Meclisi'mizde ne sınır hattımızda terörist istemiyoruz." diyen Bahçeli, Türkiye'nin, Suriye'nin veya Irak'ın toprağında gözü olmadığını vurguladı.

"Türkiye'nin müdahil olması herkesin çıkarına"

Bahçeli, söz konusu iki ülkenin huzur ve güvenliğini sağlamak için Türkiye'nin müdahil olmasının herkesin çıkarına olduğunu söyledi.

"Vur Mehmedim" şiirini de okuyan MHP lideri, konuşmasının devamında şunları ifade etti:

"Zalime hoşgörü mazluma ihanettir"

"Türkiye, dostluğuna güven duyulan, özü sözü dosdoğru bir ülkedir. Fakat safiyane duruşumuzu yanlışa yorup da etrafımızı kuşatmaya almaya hazırlık yapan teröristleri üzerimize kışkırtan ülkelerle de çetin bir mücadeleye sonuna kadar hazır olduğumuz da iyi bilinmeli.

Zalime hoşgörü mazluma ihanettir. Dostluğumuz güven verdiği kadar düşmanlığımızın da dehşet ve korku uyandıracağını herkesin aklında tutmasında yarar vardır.

"Bu melanetin üstesinden geleceğiz"

Tecrübleyle sabittir ki domuz derisinden post olmaz, eski düşmandan da dost olmaz. Terörle mücadelede göstereceğimiz zayıflık emaresi, teröristlere cesaret aşılayacak ve vatanımızı tehlikeye atacaktır.

Bedelini ödesek de şehitler versek de Türkiye, terörle mücadelede altın bir dönemi yaşamaktadır. Terörü kaynağında yok etme stratejisi inançla ve yüksek bir moralle devam etmektedir. Bu melanetin üstesinden geleceğiz.

"Hepsi sözde müttefiklerimizce teröristlere verildi"

Terörün belini kıracağız, teröristlerin Türk milletine ihanetlerinde dolayı dünyayı başlarına yıkacağız. Son aylarda Ayn el-Arab ve Tel Rıfat'tan ülkemize atılan roketler, havan topları ki bu silahların hepsi sözde müttefiklerimizce teröristlere verilmiştir.

Karkamış ve Kilis başta olmak üzere sınır hattındaki yerleşim alanlarına isabet etmiştir. Yine aynı şekilde Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı ve Bahar Kalkanı harekat bölgelerine yönelik terör eylemlerinde bir artış gözleniyor.

"Teröristler her neredeyse bulunup, cezalandırılmalı"

Milliyetçi Hareket Partisi, muhtemel askeri harekatı bütün varlığıyla desteklemektedir. Sınırlarımıza paralel şekilde bulunan bir terör devleti kurmak için mekik dokuyan zehirli yılanların başının koparılması hakkımızdır, hukukumuzdur, haysiyetimizin gereğidir.

Teröristler her neredeyse bulunup, cezalandırılmalı, burunlarından fitil fitil getirilmeli, yedikleri içtikleri boğazlarına dizilmelidir. Bu hususta hiç kimseden izin ve icazet alacak halimiz de yoktur.

"Kendi işimizi kendimiz görecek kudretteyiz"

Gölge etmesinler, başka bir şey istemeyiz. Kendi işimizi kendimiz görecek kudretteyiz. Kendi yağımızla kavrulacak yeterlilikteyiz. Bağımsızlığımızı ve toprak bütünlüğümüzü riske atmayacak, attırmayacak güçteyiz, cesaretteyiz.

"Vur Mehmedim"

Kahraman güvenlik güçlerimize Allah yardım etsin diyorum. Gazamız şimdiden hayırlı olsun niyazındayım. Şairin dediği gibi; 'Vur Mehmedim! Vur ki; bahtım uyansın. Tekbir sadaları arşa dayansın. Sen ki; çelikleşmiş imansın. Vur Mehmedim! Hak için, Allah için, millet için, mazlumlardan yükselen o 'ah' için vur. Sen tarihsin, sen zafersin, sen bayraksın, sen vatansın. Vur Mehmedim! Vur ki; dünya utansın." ensonhaber.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142