BDP'liler hakkında şok iddia!

 BDP'liler hakkında şok iddia!
banner206

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa’da BDP’liler tarafından bir cami imamının darp edildiğini söyledi.

Seçim bölgesi Şanlıurfa’da gezilerini sürdüren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Halaplibahçe’de yaptığı esnaf ziyaretinde Haliliye ilçesindeki Süleymaniye Cami'nin İmamı Yaşar Olcay’ın BDP’liler tarafından darp edildiğini söyledi. Gezide vatandaşların taleplerini dinleyen Bakan Çelik, esnafların kepenklerin kapatılması ile ilgili endişesini dile getirmesi üzerine, “Bunlar gerçek yüzünü göstermiyor. Bugün imamı dövenler, yarın ne yapmaz. Böyle bir şeye fırsat vermeyin” dedi. İmamın darp edilmesi iddialarını Şanlıurfa İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Abdurrahman Kırıkçı da doğruladı. Tartışmanın fotoğraf çekme nedeniyle başladığını belirten Kırıkçı, "Namaz çıkışında cemaatin fotoğrafını çekmek istemişler. Cemaatin arasında İmam Yaşar Olcay da bulunuyormuş. İmam Olcay, cami çevresinde bu tür şeyler yapılmasının hoş olmayacağını söyleyince, BDP’li bir grup ile aralarında tartışma çıkmış. Bu tartışmada darp edilmiş. Mahalleli araya girmiş. Camiler, özel mabetler, ibadethanelerdir. Bu tür siyasi konulara karıştırılmaması gerekiyor. Hiçbir şekilde siyasete ve menfi bir duruma alet edilmemelidir" diye konuştu.

Diyanet-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Abdülmecit Aksan ise, araya girenler tarafından olayın hemen ardından tarafların barıştırıldığını ifade etti. Olayın cami ya da imama karşı art niyet taşımadığı kanaatinde olduklarını belirten Aksan “BDP’nin seçim bürosu ile cami yan yana bulunuyor. Resim çekme konusunda tartışma çıkmış. Ama bizim kanaatimiz, camiye ya da imama yönelik art niyet taşımadığı yönünde. Seçim süreci nedeniyle bir anlık gerginlikten olaylar patlak vermiş. Zaten olayın hemen sonrasında diğer partililer ve vatandaşlar araya girmiş, taraflar barıştırılmış, imamdan özür dilenmiş” dedi.

İmam Yaşar Olcay ise, konunun uzamasını istemediğini ve bu nedenle konuşmak istemediğini söyledi. Konuyla ilgili kendisiyle Çalışma ve Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in de aradığını sözlerine ekledi.
Şanlıurfa-İHA

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2014, 12:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142