Title of a News Article

CHP’de Genel Başkanlık İçin 5’li Düello

CHP’de Genel Başkanlık İçin 5’li Düello
banner206
banner279

CHP’de Genel Başkanlı yarışı giderek alevleniyor. İmamoğlu, eski Genel Başkanlar ile görüş alışverişinde bulunurken CHP Genel Başkanlığı için 5 kişinin adı geçiyor. 
 

Seçimlerin kaybedilmesinin ardından CHP'deki genel Başkanlık yarışı daha da alevleniyor. ‘Değişim’ hareketini başlatan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun nasıl bir yol izleyeceği merak konusu İmamoğlu, son olarak eski CHP Genel Başkanı Hikmet Çetin, eski CHP Genel Başkanı Altan Öymen ve eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın ile bir araya geldi. Tüm bu gelişmeler yaşanırken CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül’den İmamoğlu’na sert tepki geldi. Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ile mücadele derken ayrıca 3 kişinin daha adı Genel Başkanlık için geçiyor. 

"BİR AJANDAMIZ VAR" 

İmamoğlu, CHPGenel Başkanı Hikmet Çetin, eski CHP Genel Başkanı Altan Öymen ve eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın ile bir araya geldi. İmamoğlu, "Üç genel başkanımızla geleceğin konuşulduğu; çok verimli, çok değerli bir sohbet ettik. Çok faydalandım. Önümüzdeki zamanlarda alacağımız kararlara, çizeceğimiz yolculuklara büyük katkılar sunacağını söyleyebiliriz. Mutlaka bir ajandamız olacak, belirgin bir günü yok. Sizleri bilgi sahibi yapacağız. Değişim konusunda her değerli fikri mutlaka gündemimize alıyoruz. Meseleyi bir makam meselesinin çok ötesinde değerlendirdiğimi; ülkemi, vatanımı milletimi, şehrimi, 16 milyon hemşehrimi, partimi, partilileri düşünecek ve bu konuda en sağlıklı kararı vermek zorunda olduğumuzu, ben ve benim gibi düşünen insanlar zaten biliyor. Değerlendirmemiz o çerçevede olmaya devam edecektir" ifadelerini kullandı.  

İMAMOĞLU’NUN AJANDASINDA NE VAR? 

-Yeniden İBB Başkanlığına aday olma

-Kurultay’da tek başına Kılıçdaroğlu’na rakip olma

-CHP’de genel Başkanlık yarışı 

-Özgür Özel ile parti içi ittifak 

-İstifa edip yeni parti kurma 

-İYİ partide siyasete devam etme

5 KİŞİNİN İSMİ ADAYLIĞA GEÇİYOR 

Öte yandan CHP Genel Başkanlığı yarışında 5 kirik kişinin adı geçiyor. Bunlar CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem imamogluCHP Grup Başkanı Özgür Özel, ve eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, Selin Sayek Böke. Ancak TGRT Haber’e katılan Karayalçın, CHP Genel Başkanlığına yaşından dolayı sıcak bakmadığını açıklamıştı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142