Title of a News Article

Deva'dan istifa etmişti, İYİ Parti'ye geçti

Deva'dan istifa etmişti, İYİ Parti'ye geçti
banner206

DEVA Partisi'nin kurucu isimlerinden olan ve bir süre önce istifa eden Şanlıurfalı haber spikeri Ömer Yılan İYİ Parti safına geçti. 

Şanlıurfa’da yerel bir televizyonda ana haber spikerliği, TV Program yapımı ve sunuculuğu yapmış olan eğitimci Ömer Yılan İYİ Parti'ye geçme kararı aldı. 

Türkiye siyasetinde hızlı bir çıkış yapan Meral Akşener'in partisi İYİ Parti'ye son dönemlerde katılım yoğunlaşmaya başladı. Siyaset nabzının hızlı attığı illerden birisi olan Şanlıurfa'da, saf değişimleri sürüyor. Siyasete atılan ve eski AK Partili Bakan Ali Babacan'ın kurduğu DEVA Partisi'nin Şanlıurfa İl Teşkilatı yapılanmasının kurucu isimlerinden birisi olan Ömer Yılan, bugün aldığı karar ile İYİ Parti'ye geçiş yaptı.

İYİ Parti İl Başkanlığı'na giden Yılan'a İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı, yetki belgesini verdi. Partide, İstişare Üst Kurulu Siyasi İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Ömer Yılan, yetki belgesini parti binasında düzenlenen tören ile İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı'dan aldı.

Ömer Yılan burada yaptığı açıklamasında, “Ülkemizin müreffeh bir seviyeye ulaşması için bizler geri duran değil, ileri atılan olmalıyız. Bu güzelim ülkeye ve şanlı şehir Urfa’ya bugüne dek farklı platformlarda hizmet etmek nasip oldu. Ancak bugünden sonra liyakat esaslı, demokrasiyi baz alan, engel değil destek omuzu koyan, öfke ve nefret dilinden uzak bir ortamda elimizden geldiğince katkı sunmaya çalışacağız. Ben değil, biz dilini kullanacağız ve İYİ olacağız. Çalışmalarımızın başta şehrimize ve ülkemize fayda sağlamasını Allah’tan ümit ediyorum” dedi.

İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı ise şunları söyledi:

“Partimiz İYİ’lerin Partisi olmaya devam ediyor. Her geçen gün partimize olan teveccüh artmaktadır. Bugün de Şanlıurfa’nın yakından tanıdığı bir ismi, Ömer YILAN’ı partimize kazandırmanın sevinci içindeyiz. İnanıyorum ki kendisi çalışmaları ile teşkilatımıza çok ciddi katkılar sunacaktır. Ben şimdiden kendisine can-ı gönülden başarılar diliyor, aldığı bu güzel karardan dolayı kendisini tebrik ediyorum. İnanıyorum ki İYİ Parti hareketi yakın zamanda ülkemizin özlenen günlerine kavuşması için önemli bir rol üstlenecek ve içinde bulunduğumuz bu girdaptan bizleri çıkaracak İYİ politikalar üretecektir” dedi.

URFASTAR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142