Ekinci, Eyyübiye Halkına 3 dilde seslendi

 Şanlıurfa'da yaklaşan yerel seçimler öncesi önceki akşam Ak Partinin Şanlıurfa Büyükşehir Belediye başkanı adayından sonra ilçe adaylarını da açıkladı. Bunlardan birisi Ak Parti Eyyübiye Belediye Başkan adayı Mehmet Ekinci. Ekinci bu sabah GAP Havaalanında yüzlerce kişi tarafından karşılanırken Kent merkezine dönmek üzere oluşturulan konvoy ile yaklaşık 3 saatte gelebildi.

Şanlıurfa'da yaklaşan yerel seçimler öncesi önceki akşam Ak Parti, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye başkanı adayından sonra ilçe adaylarını da açıkladı. Bunlardan birisi Ak Parti Eyyübiye Belediye Başkan adayı Mehmet Ekinci idi. Ekinci bu sabah GAP Havaalanında binlerce kişi tarafından karşılanırken kent merkezine dönmek üzere oluşturulan konvoy ile yaklaşık 3 saatte gelebildi.

30 Mart günü yapılacak olan yerel seçimlerde Eyyübiye Belediye Başkanlığına Ak Parti tarafından aday gösterilen Mehmet Ekinci, Adaylık verilmesi sonrası Şanlıurfa’ya dönüşünde ilk olarak Eyyübiye halkıyla kucaklaşması olumlu karşılandı. Ekinci havaalanında, Eyyübiye İlçe ilçe teşkilat başkanı Süleyman Elgün, Arapder Başkanı Şükrü Kırboğa, Muhacilerler Dernek Başkanı Resul Korkmaz ve binlerce kişi tarafından karşılandı.

 

Ekinci omuzlara yükseldi

Ak Parti Eyyübiye Belediye Başkan Adayı seçilen Mehmet Ekinci, GAP havaalanında sevenleri ve partililer tarafından karşılandı. Ankara uçağıyla memleketine dönen Başkan Adayı Mehmet Ekinci GAP Havaalanından çıkmakta güçlük çekti. Sevenleri tarafından kucaklanan Ekinci bir süre sonra omuzlara kaldırıldı. Havaalanında bir araya gelen yüzlerce kişi Ekinci lehine sloganlar atarak tezahüratlarda bulundu.

 

15 kilometrelik konvoy

Eyyübiye Belediye Başkan Adayı Mehmet Ekinci havaalanı çıkışında yüzlerce araç ile ayrıldı. Yaklaşık 15 kilometre boyunca konvoy oluşturan Ekinci hayranları ve partililer şehir merkezine yaklaşık 3 saatte gelebildi.

Parti binasında buluşan partililer burada yoğun bir kalabalık oluşturarak, konuşmaları dinlediler. Ak Parti Eyyübiye İlçe Teşkilat Başkanı Süleyman Elgün ilk olarak konuşma yaptı. Elgün konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Ekinci sevenlerini 3 dilde selamlayıp konuştu

Hem Kürt hem de Arap asıllı olan Eyyübiye Belediye Başkan Adayı Mehmet Ekinci, ilk olarak geldiği İlçe teşkilat başkanlığından parti binası önünden toplanan kalabalığa Kürtçe,

 

Arapça ve Türkçe konuşma gerçekleştirdi

Ak Parti Eyyübiye Belediye Başkan Adayı Mehmet Ekinci, ilk konuşmasını yaptığı ilçe teşkilat binasında çok heyecanlı olduğu gözlemlendi. Ekinci konuşmasına birkaç şiir ile başladı. Anlamlı şiirlerden sonra adaylığı ile ilgili konuşmalar yapan ekinci, ‘2002’den bu yana 11 yıldır gece gündüz demeden memleketi gerçekleştirmek için, kardeşliği tesis etmek için, kumpas kuranların kumpısını bozmak için, sizlerin oyu ile başa gelen Recep Tayyip Erdoğan herşeyi gerçekleştirmiştir. Bizde onun yolundayız. Hakkın yolunda, adaletin yolundayız…

 

Biz hizmete varız, reisliğe ağalığa yokuz.

Ekinci konuşmasında 30 martta yapılacak olan yerel seçimler sonrası burada hizmet için varız, reisliğe ağalığa yokuz’ diyerek, ‘biz bu çıktığımız yol hizmet yolunda, maaşımı aldığım evime helal lokma götürme sebebim olan memuriyetten bu yana ben sizin hizmetkarınızdım, olmaya da devam edeceğim.

 

3 dilde ‘geç olsun güç olmasın’

Parti binası önünde toplanan yoğun kalabalığa sık sık Kürtçe ve Arapça dilini de kullanan Ekinci, bir Atasözü ile konuşmasına devam etti. ‘Geç olsun güç olmasın’ atasözünü 3 dilde kullanan Ekinci, büyük alkış aldı, kadınlar tarafından ise zılgıtlandı.

 

Eşit hizmet götürmek için geldik

Biz Karaali’ye de Külünçe’ye de, Arapoğlu’na da Yunus köyüne de, biz Manci Deresine de Direkli’ye de, içinde bulunduğumuz 12’lere de Eyyübiye’ye de eşit hizmet götürmek için bu yola çıktık. Arap demeyeceğim, Kürt demeyeceğim, Alevi, Sünni , Şii demeden, herkese eşit hizmet götüreceğiz.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2014, 18:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142