Title of a News Article

Erdoğan'a rakip olan isim adaylığını resmen açıkladı

Erdoğan'a rakip olan isim adaylığını resmen açıkladı
banner206
banner279

MHP Eski Milletvekili Sinan Oğan, daha önce Türk milliyetçilerini temsil edecek bir isim çıkmaması durumunda cumhurbaşkanı adayı olacağını dile getirmişti. Oğan, Twitter profiline ''Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı'' ibaresi ekleyerek adaylığını resmen duyurdu.

2023 seçimlerine on aydan az bir süre kalan Cumhur İttifakı'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan adaylığını ilan etmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın rakipleri de yavaş yavaş belli olmaya başladı. Eski MHP Milletvekili Sinan Oğan, daha önce yaptığı "Eğer Türk milliyetçilerine hitap eden bir aday çıkmazsa aday olacağım" şeklindeki sözleriyle ilgili resmen harekete geçti. Oğan, sosyal medya hesabına "Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı" ibaresini ekledi.

''KILIÇDAROĞLU ADAYSA ADAYIM''

Haberler.com'dan edinilen bilgiye göre, Sinan Oğan daha önce de konuyla ilgili bir açıklama yapmış ve şu ifadeleri kullanmıştı: "Kılıçdaroğlu aday olursa ben de aday olurum. Bizim hedefimiz Türk milletinin oy vereceği bir aday çıkartılması. Çıkartmıyorsanız Türk milliyetçilerini adaysız bırakmayacağım. Ben aday olacağım."

SİNAN OĞAN KİMDİR?

Sinan Oğan 1 Eylül 1967 tarihinde Azeri kökenli bir ailenin çocuğu olarak Iğdır'ın Melekli beldesinde doğdu. Marmara Üniversitesi İİBF mezunu olup yüksek lisans çalışmasını aynı üniversitede tamamlamıştır. Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Üniversitesi'nde (MGİMO) doktora çalışmasını tamamlamıştır.

İşte Sinan Oğan'ın sosyal medya hesabındaki o ibare:

Sinan Oğan sosyal medya hesabının profiline 'Cumhurbaşkanı adayı' yazdı

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2022, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142