Title of a News Article

Eyyüpoğlu toplantının detaylarını paylaştı...

Eyyüpoğlu toplantının detaylarını paylaştı...
banner206

TBMM İdare Amiri ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Eyyüpoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’na aktarılan sorunları açıkladı.

Eyyüpoğlu, Şanlıurfa’nın ulaşım alt yapısının güçlendirilmesi, mevcut projelerin hızlandırılarak stratejik eylem planı oluşturulması amacıyla Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu'nu ziyaret ettiklerini söyledi. Gerçekleşen ziyarette milletvekilleri Bekir Bozdağ, İbrahim Eyyüpoğlu, Hikmet Başak, Abdurrahim Dusak, Mehmet Ali Cevheri, Faruk Pınarbaşı, Cevahir Asuman Yazmacı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam yer aldı. 

AK Parti Şanlıurfa milletvekillerinin TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ’ın öncülüğünde Bakan Uraloğlu ile gerçekleştirdikleri toplantıda gündeme gelen konuları açıklayan Eyyüpoğlu, “Şanlıurfa ile başta İzmir ve Antalya olmak üzere yurdun birçok yerine uçuş seferlerinin artırılmasını gündeme getirdik. Yüksek Hızlı Tren Projesi ile ilgili Maliye Bakanlığından destek talep ederek yatırım ve strateji programını Ulaştırma Bakanımız ile birlikte ilerletme kararı aldık. En yoğun gündemimiz olan karayolu başlığımızda, başta şehir merkezi ve ilçeler arasında olmak üzere komşu şehirlerimiz ile karayollarımızın iyileştirilmesi ve geliştirilmesi konusunda söz aldık. Birecik Köprüsü'nün güçlendirilmesi ve genişletilmesi, Karababa Adıyaman Köprüsünün yapım çalışmalarının hızlandırılması konusunda destek sözü aldık. Suruç ilçemizde PTT için yer tesis edilmesi konusunda en kısa zamanda çözüm üretileceği sözünü aldık” dedi.

Eyyüpoğlu, “Şanlıurfa’mızın ihtiyaçlarına karşı göstermiş olduğu yakın ilgi ve çözümleyici yaklaşımı için Sayın Bakanımız Abdülkadir Uraloğlu’na değerli hemşerilerimiz nezdinde teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2023, 22:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142