Title of a News Article

Gök adaylığını açıkladı

Gök adaylığını açıkladı
banner206

Türkiye'de bir seçim gitti bir seçim geliyor...

Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerin ardından gözler yerel seçimlere çevrildi.

AK Parti'nin en çok teveccüh gördüğü illerden birisi olan Şanlıurfa'da, yerel seçimler şimdiden başladı denilebilir çünkü bazı isimlerin aday adaylıkları belli oldu.

Bu isimlerden birisi olan AK Partili eski Milletvekili Prof. Dr. Abdulkerim Gök, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine başkan aday olmak için kolları sıvadı.

Aday olduğunu ilan eden eski Milletvekili Prof. Dr. Abdulkerim Gök, adaylığına ilişkin şunları söyledi;

"Sevgili Hemşehrilerim, 

Ben Prof. Dr. Abdulkerim GÖK, 1970 yılında Şanlıurfa’da doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi Şanlıurfa’da tamamladım. Lisans eğitimimi Eskişehir’de Maliye Bölümünde, Yüksek Lisans ve Doktoramı ise Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Anabilim dalında yaptım. Meslek hayatıma kısa bir süre kamu bankasında Uzman Yardımcısı olarak başladım. Bir süre sonra Harran Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde Öğretim Üyesi olarak göreve devam ettim. Fakülte de Dekan yardımcılığı ve Bölüm Başkanlıkları görevlerinde bulundum. Ulusal ve Uluslararası sempozyum ve panellere konuşmacı olarak katıldım. Bu anlamda birçok makalem çeşitli dergilerde yayınlanmıştır. Şanlıurfa Kızılay Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundum. Şanlıurfa Yoksulluk ve İşsizlikle Mücadele Derneğinin kuruluşuna öncülük ettim, Mikro Kredi ve Gıda Bank projelerini hayata geçirdim. Aynı zamanda Şanlıurfa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasına kayıtlı Mali Müşavirim. Üniversitede öğretim üyesi iken Şanlıurfa Belediyesine danışmanlık hizmetlerinde ve İl istihdam kurulunda bulundum. Aynı yıllarda ulusal televizyon kanallarında moderatörlüğünü yaptığım ‘’Ekovizyon’’ isimli programla ekonomi üzerine yüzlerce canlı yayın yaptım. 2011 – 2015 yılları arasında TBMM’de AK Parti Şanlıurfa Milletvekilliği görevinde bulundum. TBMM’de başta Plan ve Bütçe Komisyonu olmak üzere çeşitli komisyonlarda görev aldım. Ak Parti Siyaset Akademisinde birçok ilde ekonomi dersleri verdim. Milletvekilliğinden sonra Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleri ile Kalkınma Bakanlığında Bakan Müşaviri, daha sonra da yeni hükümet sisteminde Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığında görevlendirildim.

 

Cumhurbaşkanımız ve liderimiz olan Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Genel Başkanı olduğu AK Parti çatısı altında olmaktan her zaman gurur duydum. Partimin bana uygun gördüğü bütün görevleri yerine getirmenin, tüm çalışmaların bir parçası olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu süreçlerde gerek Şanlıurfa merkezde, gerekse ilçelerde, kırsal mahallelerde milletimizle beraber oldum. Milletimizden şehrimize bundan sonra aktif yerel siyaset alanında da hizmet etmem konusunda yoğun taleplerle karşılaştım. Bu taleplere kayıtsız kalamazdım.

 

Uzun yıllardır edindiğim bilgi birikim, donanım ve tecrübelerimi doğup büyüdüğüm, sevdalısı olduğum Peygamberler Şehri Şanlıurfa’ma aktarmak için Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adayı olduğumu buradan tüm milletimize siz değerli basın mensuplarının vasıtasıyla bildirmek isterim.

 

Allah nasip ederse, Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleri, milletimin desteği ve teşkilatımızın özverili çalışmaları ile Cumhuriyetimizin 100. yılını tamamlayacağı, yeni bir Türkiye Yüzyılının başlayacağı, 2024 yılında, 31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Şanlıurfa’mızda rekor bir oy alarak inşallah siz milletimize hizmet etmekten onur ve mutluluk duyacağım.

 

Şanlıurfa benim sevdamdır.

Söyleyecek sözümüz, yapacak işimiz var.

Bu vesile ile herkesi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142