Title of a News Article

Hayvan ve Buğday pazarını gezip destek istediler

Hayvan ve Buğday pazarını gezip destek istediler
banner206
banner279

Seçimlere sayılı günler kala, çalışmaları hızlandıran CHP Şanlıurfa,Eyyübiye'de hayvan pazarı ve buğday pazarını gezdi.

CHP Şanlıurfa il başkanı Ferhat Karadağ ve il örgütü, saadet partisi Eyyübiye ilçe teşkilatı ve milletvekili adayları: Mahmut Tanal, Müslüm Akalın, Abdullah direk... Hayvan pazarı ve buğday pazarı esnafını gezerek esnafın sorunlarını dinleyip çözüm için oy istediler!

CHP Şanlıurfa Milletvekili Adayı Mahmut Tanal: Bugün Eyyübiye hayvan pazarındayız ne yazık ki gördüğümüz manzara hiç iyi değil, esnafımız durumdan ve satışlardan hiç memnun değil! yem fiyatları almış başını gidiyor, Şanlıurfa küçükbaş hayvancılıkta çok önemli bir yer Fakat yeterli destek olmadığı için ve alım gücünün azalması ile hayvan pazarı esnafı halinden hiç memnun değil". Dedi.

CHP Şanlıurfa miletvekili adayı Müslüm Akalın: "hayvan pazarı ve buğday pazarı esnafımızı gezdik tüm esnaflarımız aynı derdiye yakınıyor Hayvan pazarında esnaflarımız Eskiden hayvan sayıları 100 olan Şimdi 10 tane olmuş, Eskiden cebinde para olup hayvan alışverişi yapan esnaflar şu an cebinde para yok. Üreticiler üretemiyor satıcılar satamıyor durum Çok vahim. Buğday pazarında da aynı manzara var fiyatların sürekli değişmesi halatı ve satıcı arasında ve borsada durumu değiştiriyor" dedi.

Hayvan pazarı ve buğday pazarını gezen CHP Şanlıurfa il yönetimi ve milletvekili adaylarıziyaretin ardından: CHP Şanlıurfa İl gençlik kolları başkanının Haşimiye meydanında kurduğu stant'ta broşür dağıttılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142