Title of a News Article

Özaslan, Urfa'nın sorunlarını dile getirmeye devam ediyor

Özaslan, Urfa'nın sorunlarını dile getirmeye devam ediyor
banner206
banner279

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, bilindiği üzere her cuma kentin bir veya birden fazla sorununu gündeme taşımaya devam ediyor. Özaslan, bu haftaki sorun başlığı ise PTT önlerinde oluşan uzun kuyruklar.

Şanlıurfa'da yıllardır çözüme kavuşamayan PTT kuyrukları, vatandaşı mağdur etmeye devam ediyor. Devletin sağladığı elektrik indiriminden faydalanmak için sabahın erken saatlerinden itibaren PTT önlerine gelerek sıra bekleyen yaşlı, genç, kadın-erkek akşama kadar burada deyim yerindeyse eziyet çekiyor. Kucağında bir kaç aylık çocuğuyla saatlerce sıra bekleyen kadınların çektiği çile ise cabası.

Bu hafta, PTT önlerinde yaşanan bu sıkıntıyı dile getiren HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslanşunları söyledi:  "Yaşlı insanlar sırada bekliyor. Kadınlar sırada bekliyor. İnsanlar çoluk çocuğunu evde bırakıp sırada bekliyor. Kiminin ocakta yemeği var. Kimisinin okulda çocuğu var. Çocuğunu okula bırakıp sıraya giriyor ama okulun çıkış saatine yetişemiyor. Saatlerce sıra bekliyorlar. Ne için? Devlet bir yardım yapmış; elektrik yardımı. O elektrik faturasını indirimli bir şekilde ödemek için saatlerce sırada bekliyorlar. Bu Allah'tan reva mıdır? 150-200 TL yardım yapıyorsunuz ve o yardımı da eziyete dönüştürüyorsunuz. Fatura sahibinin mutlaka kendisinin gelmesi gerektiğini söylüyorsunuz. Başka biri gelse kabul etmiyorsunuz. Yaşlı ve yatalak olsa bile fark etmiyor. O insanlar nasıl gelecek? Bu nasıl bir eziyet. Bu iş çok rahat çözülebilir. Çözüm şu; Şanlıurfa'nın 14 milletvekili, özellikle iktidar milletvekilleri zahmet eder, Ankara'da gerekli girişimlerde bulunurlarsa Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı arasında bir protokol yapılması lazım. Bu protokole göre elektrik yardımı alan kişinin TC kimlik ve abone numarası zaten bellidir. Yapılan indirim ana kaynaktan kesilse ve kurumlar kendi aralarında mahsuplaşsalar bu insanlar sabahtan akşama kadar sırada beklemeyecekler. Bu Allah'tan reva mıdır? Eğer PTT'de personel eksikliği varsa, bir zahmet bir an önce personel eksikliğini de giderin ki insanlar saatlerce sırada beklemesinler. Devlet eğer hizmet etmek istiyorsa, hizmeti eziyete dönüştürmesin."

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2022, 18:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142