Title of a News Article

Polat, hemşerilerinin bayramını kutladı

Polat, hemşerilerinin bayramını kutladı
banner206
banner279

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Vildan Polat, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

MKYK Üyesi Polat yayınladığı mesajda; "Dostluğun, yardımlaşma ruhunun, birlik ve beraberlik anlayışının en ileri düzeye vardığı bir Kurban Bayramına daha ulaşmanın mutluluğunu ve sevincini hep birlikte yaşıyoruz. Sevgi, kardeşlik, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının tazelenmesine vesile olan bayramlar, geçmiş ile gelecek arasında güçlü bir bağ oluşturmaktadır. Üzerinde yaşadığımız bu güzel coğrafyada, inancında ve kültüründe var olan dayanışma, yardımlaşma, hoşgörü ve kardeşlik duyguları bayramlarda daha büyük bir önem taşımaktadır. Milli ve dini değerlerin, gelenek ve göreneklerin günden güne unutulduğu günümüzde, bayramlar sayesinde insanlar arasındaki yardımlaşma ve dayanışma duyguları kuvvetlenmekte, birlik ve beraberlik şuuru güçlenmektedir.

Bu kutsal günleri fırsat bilerek, tarih boyunca olduğu gibi bizleri bir arada tutan milli ve manevi değerleri yaşatmak, birlik ve beraberliğimizi korumak, huzur ve barış ortamını sürdürmek ve kardeşlik duygularımızı geliştirmek için daha çok çaba göstermeliyiz. Bayramlar; dostluk ve kardeşlik duygularının canlandığı, yardımlaşma ve dayanışma  geleneğinin yaşatıldığı, birlik ve beraberlik bilincinin ön plana çıkartılarak toplumsal barışın tesis edildiği güzide zaman dilimleridir. Milli birlik, bütünlük ve kardeşliğe ziyadesiyle ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde kırgınlıkları ve dargınlıkları bir kenara bırakarak sevgiyle, hoşgörüyle tam bir kaynaşma ve birliktelik ruhuyla hareket etmeli ve sürekli dayanışma içinde olmalıyız.

Kıymetli hemşerilerim başta olmak üzere, bayram süresi boyunca seyahat edecek tüm vatandaşlarımızın bayram sevincimizin acıya dönüşmemesi, üzücü haberlerin yürekleri yakmaması için trafikte daha dikkatli olmalarını, kurallara uymalarını özellikle hatırlatmak istiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, Kurban Bayramının İslam alemine, tüm insanlığa, huzur, sağlık, ve mutluluk getirmesini diler, Şanlıurfa'lı hemşerilerimin, Şanlıurfa'mızda de görev yapmakta olan kamu ve özel sektör çalışanlarının, kolluk görevlilerimizin ve kıymetli basın mensuplarının Kurban Bayramlarını en içten duygularımla kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım." diyerek sözlerini tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2022, 13:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142