Tam 763 proje!...

Şanlıurfa’da yaklaşan yerel seçimler öncesi AK Parti Büyükşehir başta olmak üzere ilçelerde dahil Belediye Başkan Adaylarının 763 projesinin dün akşam tanıtımı yapıldı.

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Celalettin Güvenç, seçilmesi halinde yapacağı 763 projenin tanımını yaptı. Güvenç, "20nci Zırhlı Tugayın yerine bir sunni bir gölet oluşturup, İskenderun’dan, Mersin’den buraya yüzen deniz uçaklarıyla turist taşıyacağız" dedi.

AK Parti İl Teşkilatı tarafından Mehmet Akif İnan Kültür Salonunda düzenlenen proje tanıtımına; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, AK Parti milletvekilleri Kasım Gülpınar, Emin Önen ve Mehmet Akyürek, belediye başkan adayları ve partililer katıldı. İstiklal Marşının okunmasının ardından başlayan program, slayt eşliğinde proje tanıtımıyla devam etti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, gecede yaptığı konuşmada 18 Mart Çanakkale Zaferini kutlayarak, şöyle dedi:

"99 yıl önce büyük bir destan yazıldı. Çanakkale’de bu destanda milletin namusun çiğnetmediler. Bu destanı yazanlar ezanı dindirmediler. Bu destanı yazanlar bayrağımızı indirmediler. Bu ülke için her ocaktan bir şehit, her bahçeden bir gül soldu. Ecdadımız Çanakkale’de Yemen’de ve Sarıkamış’ta yan yana yatıyor. Mezar taşlarına baktığımız zaman farklı ırklardan olsa da bu aziz milletin bir evladı olarak, bu bayrak altında bizlere özel mesaj veriyor. Diyor ki; ey Şanlıurfalı eş hele şu dağların üstündeki karı, ot değil, onlar dedenin saçları."

Yeni bir dönemin başladığını vurgulayan Bakan Çelik, "Eski alışkanlıklardan vazgeçmek zor, yenilere adapte olmak zor, bu yönüyle Celalettin beyin işi zor, ama zor dememize bakmayın, biz uykumuz terk ederiz, söz verdiklerimizden vazgeçmeyiz" diye konuştu.

Bakan Çelik’in konuşması ardından sahneye çıkan Celalettin Güvenç, Şanlıurfa’ya deniz uçağı ile Urfaland yapacaklarının müjdesini verdi. Seçilmesi durumunda 5 yıllık süre içerisinde ekonomi, ulaşım, yeşil çevre, kentsel proje, sosyal kültürel, sağlık projelerini ele aldıklarını ifade eden Güvenç şunları söyledi:

"Halen 20nci Mekanize Zırhlı Tugay olarak kullanılan 4 bin 200 dekar alanda, Tugayın şehir dışına taşınması ile kent parkı olarak hizmet verecek, içinde bulundurduğu fonksiyonlarıyla sadece Şanlıurfalılara değil, dünya insanlarına kapılarını açacak. Ortadoğu’nun en büyük botanik parkı burada yer alacak. Kent parkı içinde eğlence alanı, spor tesisleri yer alacak. Dünyadaki parkların 3 katı büyüklüğündeki bu parkın içerisinde Çavşak deresi geçiyor. Devasa bir park Allah izin verirse orada bir gölet oluşturarak, İskenderun’dan, Mersin’den buraya yüzen deniz uçaklarıyla turist taşıyacağız. Bize lütfen hayalci demeyin Şanlıurfa bu vizyonu hakkediyor. Bir başka büyük projemiz sayın Faruk Çelik’indir. Fikir babası kendisidir neden Ortadoğu’nun gezip eğleneceği bir Urfaland yapılmasını bize önerdi. Yaptığımız araştırmalarda Bozova’da Çatak Mevkiinde 2 bin dekar araziye tüm bölgede ses getirecek bir merkezi Şanlıurfa’ya kuracağız."’ifadelerini kullandı.

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celalettin Güvenç’in tanıtımını yaptığı 763 projenin tanıtım gecesi dolu dolu geçti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik başta olmak üzere Milletvekilleri, Büyükşehir Adayı Celalettin Güvenç, 13 ilçe adayı, AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez, ilçe başkanları, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Adayı Büyükşehir adayı Celalettin Güvenç, Şanlıurfa için hazırlanan 763 projeyi basına ve STK temsilcilerine dün gece Urfa City AVM’de açıkladı.

763 projenin tanıtım gecesi yaklaşık 3 saat sürdü.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2014, 09:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142