Title of a News Article

Urfa Vekilleri THY yetkilileri ile görüştüler

Urfa Vekilleri THY yetkilileri ile görüştüler
banner206
banner279

AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Asuman Cevahir Yazmacı, Faruk Pınarbaşı ve İbrahim Eyyüpoğlu, bugün İstanbul'da THY Yönetim Kurulu Başkanı  Ahmet Bolat ve Türk Hava  Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi bir araya gelerek Şanlıurfa'da hava yollarıyla ilgili yaşanan sıkıntıları dile getirdiler.

Her uçağın yüzde yüz dolu gidip geldiği Şanlıurfa'da geçtiğimiz günlerde bazı seferler iptal edilmişti. Yaşanan bu olumsuz gelişme Şanlıurfa kamuoyunda tepkilere neden oldu. 

Konuyla yakından ilgilenen yıllarca turizmcilik yapmış olan ve TBMM'ye vekil olarak seçilen AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Asuman Cevahir Yazmacı, beraberinde Milletvekilleri Faruk Pınarbaşı ve İbrahim Eyyüpoğlu ile birlikte İstanbul'a giderek Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi ile bir araya geldi.

12 bin yıllık geçmişe sahip dünyanın en eski kenti olan Şanlıurfa'da hava yollarıyla ilgili yaşanan sıkıntıları THY Yönetim Kurulu BaşkanıAhmet Bolat ve THY Genel Müdürü Ekşi'ye ileten vekiller, azaltılan sefer sayılarının artmasını dile getirdiler. 

YAZMACI, EKŞİYE FİKİRLER VERDİ

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Asuman Cevahir Yazmacı, THY Genel Müdürü Ekşi'ye, GAP Havalimanının tanıtımlarda “Taş Tepeler” olarak kullanılması, "Göbeklitepe Awaits You" gibi bir reklamla THY’nin daha çok turiste ulaşabileceği, uçaklardan birinin gövdesinin Göbeklitepe ve Karahantepe kazılarından çıkan ve eşsiz sayılan eserlerle süslenmesi, Şanlıurfa’nın tarihi ve kültürel mirasını anlatan broşürlerin bulunması fikrini paylaştığını söyledi.

Yazmacı paylaşımında şu ifadelerine yer verdi;

"THY Yönetim Kurulu Başkanı  Ahmet Bolat ve THY Genel Müdürü Sayın Bilal Ekşi ile bir araya geldik. Görüşmede, turizm ve kültürel zenginlikleriyle son dönemde uluslararası boyutta büyük ivme kazanan kadim şehrimiz Şanlıurfa’ya havayolu seferlerinin arttırılması gerektiğini ilettik. Milletvekili arkadaşlarımla gerçekleştirdiğimiz ziyarette, Uzakdoğu’dan Şanlıurfa’ya havayoluyla kurulacak turizm köprüsünün kentte yarattığı heyecanı anlattık. “Tarihin Sıfır Noktası” Göbeklitepe, Balıklıgöl, Sakin Şehir Halfeti gibi birçok önemli turizm destinasyonlarını bünyesini barındıran şehrimiz için bayrak taşıyıcı, ülkemizin en değerli markası ve dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu şirketi THY’den destek istedik. Ayrıca, GAP Havalimanının tanıtımlarda “Taş Tepeler” olarak kullanılması, "Göbeklitepe Awaits You" gibi bir reklamla THY’nin daha çok turiste ulaşabileceği, uçaklardan birinin gövdesinin Göbeklitepe ve Karahantepe kazılarından çıkan ve eşsiz sayılan eserlerle süslenmesi, Şanlıurfa’nın tarihi ve kültürel mirasını anlatan broşürlerin bulunması fikrini paylaştık. Yurtiçi sefer sayısının yeterli olmadığını da ilettiğimiz görüşmede bu yıl Ekim ayı ve 2024 uçuş planlamasında sefer sayılarının arttırılacağı sözünü de aldık.  Ahmet Bolat ve Sayın Bilal Ekşi’ye misafirperverlikleri için teşekkür ederiz.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2023, 02:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142