Title of a News Article

Urfalı Şivan Perver kime destek istedi?

Urfalı Şivan Perver kime destek istedi?
banner206

Ülkenin kaderini değiştirecek seçimlere yalnızca 2 gün kaldı. Şanlıurfalı sanatçı Şivan Perver, 28 Mayıs'ta kimi desteklediğini açıkladı.

Türkiye'nin 13. Cumhurbaşkanı olmak için yapılacak seçimlerde adaylara her gün farklı isimlerden destek açıklamaları gelmeye devam ediyor. Son olarak Urfalı kürt sanatçı Şivan Perver, 28 Mayıs'ta yapılacak olan 2. tur Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde tarafını belli ederek, Kemal Kılıçdaroğlu'nun kazanmasını gerektiğini söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu için sandığa gidin çağrısı yapan Şivan Perver, şu ifadelerini kullandı;

"Bu olmazsa Kürt halkının geleceği perişandır. Kuzey Kurdistan, dört parçanın anasıdır. Kuzeyde gerçekleşen demokrasi dört parçayı da etkileyecektir. Kürtleri yok edemezler, alt edemezler. Mümkün değil. Kürt halkı artık uyanmıştır. Sadece uyanma ile değil, hareket haline de gelmelidir. Kürt halkı birleşmeli, kaynaşmalı ve büyük bir hareket haline gelmelidir. Bizim liderlerimiz, değerli insanlarımız halen hapiste. Ziyaretlerine bile gidemiyoruz. Hani Türkiye’de demokrasi nerede. İnsan dışı bir yönetim vardır. Kürtler hangi düşüncede olursa olsun birleşmelidir."

URFASTAR

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2023, 09:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195