Yapıcıoğlu Urfa'da konuştu

Yapıcıoğlu Urfa'da konuştu
banner206
banner279

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, bir dizi temaslarda bulunmak için 3 gündür  Şanlıurfa’da.

22 ve 23 Kasım tarihlerinde Siverek, Hilvan ve Bozova'da temas ve ziyaretlerde bulunan Yapıcıoğlu, bugün ise düzenlenen toplantıda basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Kentteki ziyaret ve izlenimlerini basın mensuplarıyla paylaşan Yapıcıoğlu, Şanlıurfa'da çözüm bekleyen eğitim, tarım, GAP, mevsimlik tarım işçiliği  ve ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Türkiye'de ve bölgede devam eden büyük projelerin bir an önce bitirilmesi gerektiğini ifade eden Yapıcıoğlu, özellikle sulama ve tarıma yönelik yatırımların istihdamı artırmada etkili olacağını belirtti.

Yapıcıoğlu, Türkiye'nin Mısır ve Suriye ilişkilerine yönelik ise şöyle konuştu:

"Türkiye onlarla ilişki kurmalıdır. 'Zinhar onlarla ilişki kurmamalı' yaklaşımı doğru değildir. Onlarla ilişki kurmazsanız da emperyalistler onlarla ilişki kurup istedikleri şekilde yönlendirmeleri konusunda gerekli tüm oyunları ve dolapları çevirirler. Bizim söylediğimiz hiçbir şart altında ümmet coğrafyasında herhangi bir sorun emperyalistlere havale edilmeden ve şiddete başvurulmadan mutlaka çözülmelidir. Bütün sorunların bu şekilde çözülmesi için bir gayret ortaya konmalıdır. 'Kendi aranızdaki sorunları oturarak konuşarak çözün ve emperyalistlere havale etmeyin' diye çağrılarda bulunduk."  urfapusula

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142