Title of a News Article

Yeni yönetimde olmayışı şaşırttı...

Yeni yönetimde olmayışı şaşırttı...
banner206
banner279

AK Parti Şanlıurfa cephesinde yeni oluşum gerçekleşti. Bu yeni oluşum içerisinde partinin kurulduğu günden bu yana her başkanın listesinde yer alan Cuma Ağaç'ın olmaması dikkatlerden kaçmadı.

Siyasette 20 yılını deviren AK Parti, bugüne kadar hiç bir seçimi kaybetmedi. Hükümet kurma noktasında birçok kez tek başına ve son süreçtede ittifakların oluşmasıyla birlikte koalisyon yaptığı ortak partilerle yeniden hükümeti kuran AK Parti bir seçimi daha zaferle taçlandırdı..

Son olarak Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimler öncesi AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığına vekaleten getirilen Ali İhsan Delioğlu, seçimler sonrası asaleten atandı.

Bu atama kararı sonrası Delioğlu yeni yönetimini oluşturdu ve büyük bir değişim rüzgarı yaşandı.

Partinin kurucularından ve İl Başkanlığına getirilen tüm il başkanlarının yönetim listesinde yer alan eski il başkanlarından Cuma Ağaç, bu kez son listede yer almadı.

Büyük değişimin yaşandığı yeni yönetimde yer almayan Cuma Ağaç'ın kendi isteği doğrultusunda mı yoksa farklı nedenlerden dolayı mı listede yer almadığı henüz bilinmiyor.

CUMA AĞAÇ HANGİ BAŞKANLARLA ÇALIŞTI?

Partinin kurulduğu günden bu yana aktif bir şekilde rol alarak çalışan Cuma Ağaç partinin ilk başkanı Müfit Yetkin ile 1 yıl, Osman Nuri Eren ile 1 yıl, Abdulkadir Kol ile 1 yıl, kendi yürüttüğü dönem 1 yıl, Mehmet Ekinci ile 3 yıl, Ahmet Düşünür ile 2 yıl, Yusuf Eğilmez ile 4 yıl, Zeynel Abidin Beyazgül ile 4 yıl, Bahattin Yıldız ile 2 yıl ve Abdurrahman Kırıkçı ile de 2 yıl yönetimde yer aldı.

URFASTAR

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2023, 10:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142