Suruç yolunda otobüs devrildi Suruç yolunda otobüs devrildi

Samsun Bafra'da Hayvanları Çevreyi ve Doğayı Koruma Derneği'ne ait barınağa jandarma tarafından yapılan baskında horoz dövüştürüp bahis oynadıkları tespit edilen 29 kişi yakalandı. Horozlarsa veteriner kontrolünün ardından yetkililere teslim edildi.

BASKINDA YAKALANDILAR

Bafra İlçe Jandarma Komutanlığı Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Timi, Tütüncüler Mahallesi'ndeki derneğe ait hayvan koruma ve bakım barınağında, horoz dövüşü yaptırılarak haksız kazanç elde edildiği bilgisi üzerine çalışma başlattı. Horoz dövüştürülen barınağa baskın düzenleyen jandarma ekipleri şüphelileri gözaltına aldı.

Adreste yapılan aramada, horoz dövüştürmek için yapılmış 2 ring ile 6 horoz taşıma çantası ele geçirildi. Barınakta bulunan 5 Hint horozu ile 1 Australorp cinsi horoza da el konuldu.

HOROZLAR VETERİNER KONTROLÜNDEN GEÇTİ

Şüphelilerden Y.T, (47) D.T. (42) ve A.Y'ye (38) kumar oynanması için yer ve imkan sağlamaktan, diğer 26'sına ise kumar oynamaktan işlem yapılacağı öğrenildi. El konulan horozların ise veteriner kontrolünün ardından Bafra İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne teslim edildiği bildirildi.