Hilvan'da altın ödüllü koşu

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle Hilvan Belediyesi altın ödüllü ‘19 Mayıs Gençlik Koşusu’ yarışması düzenledi. Bay ve bayan kategorisinde düzenlenen yarışmaya 7 liseden 60 öğrenci katıldı.

Hilvan'da altın ödüllü koşu
banner206

Hilvan Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen 19 Mayıs Gençlik Koşusunda altın ödülünü almak için kıyasıya yarışan erkekler öğrenciler 1500, bayanlar kategorisinde yarışan kız öğrenciler de 1000 metre mesafede koştu.

 

Hilvan Bahçecik Yolu üzerinde gerçekleştirilen yarışmada dereceye giren öğrenciler altınla ödüllendirildi. Koşu yarışmasına giren öğrencilere ödüllerini veren Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık;

 

‘Kötü alışkanlıkların önüne geçmenin en etkin yolun spordur. Hilvan nüfusunun yarısından fazlasının genç nüfus olması hasebiyle üstümüze çok büyük görevler düşmektedir. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak amacıyla belediye olarak şimdiye kadar sportif aktivitelerin gelişmesi için çalışmalarımız oldu. Bundan sonra da aynı şekilde devam edecektir. Yarışmaya giren bütün öğrencilerimize her zaman başarılar diliyorum’ dedi.

 

Düzenlenen koşu yarışmasının ardından dereceye girenlere ödüllerini veren Hilvan Kaymakamı Ahmet Özay şöyle konuştu;

 

Eskiden bizim halı sahalarımız veya çim sahalarımız yoktu. Ama buna rağmen zamanlarını ciddi bir şekilde birbirleriyle iletişim halinde sokaklarda geçiren bir nesil vardı. Bugünkü gençliğin çoğu kendi imkânlarına göre sahip oldukları iletişim araçlarıyla kendilerine göre kurdukları sanal bir dünyanın için de bir hayat kurmaya çalışıyorlar. Bir insan boşlukta olup yapacak bir şeyi olmadığında yanlış işlere karışabilir. Bu noktada gençlerimizin spora yönelmesi ve sportif aktivitelere katılması kendisini yanlış işlerden uzak tutacaktır’ dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2016, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142