Title of a News Article

Merve okula alındı mı alınmadı mı?

Merve okula alındı mı alınmadı mı?
banner206
banner279

Haliliye Kaymakamlığı, azmi ve duruşuyla Türkiye’nin gündemine oturan Merve Akpınar’ın okuluna alınmadığı yönündeki iddialara ilişkin açıklama yaptı.

‘Merve Akpınar kendi okuluna alınmadı’ iddialarına Kaymakamlıktan yanıt geldi.

Şanlıurfa’da kalıpları kırarak hentbol oynayan 13 yaşındaki Merve Akpınar’ın zorlu hayat mücadelesini anlattığı videosu sosyal medyada gündem oldu.

Bu açıklamaların ardından Merve’ye birçok destek mesajı yağdı.

OKULA ALINMADI MI?

Bu yaşananlardan sonra kente dönen Mevre Akpınar’ın kendi okulu olan Konuklu İmam Hatip Ortaokuluna alınmadığı öne sürüldü.

Bu iddia Türkiye’de gündemi sarsarken, Haliliye Kaymakamlığı konuya ilişkin açıklama yaptı.

AÇIKLAMA GELDİ

İddiaların yalanlandığı açıklama şu şekilde:

“Haliliye ilçemize bağlı Konuklu İmam Hatip Ortaokulunda okurken hentbol sporuna olan ilgisi, kişisel azmi ve kararlılığıyla tüm Türkiye’nin takdirini kazanan Merve Akpınar adlı öğrencimiz hakkında, “Türkiye’nin Gündemine Oturan Merve Okuluna Alınmadı” şeklinde çıkan haberler üzerine, kamuoyunun doğru bilgilendirmesi amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Türkiye Hentbol Federasyonunun daveti ve Valiliğimizin 27.06.2021 tarihli onayıyla 22 kişilik kafileyle Ankara iline giden öğrencimiz Merve Akpınar’ın antrenman sırasında verdiği demeç, kendisini Türkiye’nin gündemine taşımış ve basının ilgi odağı olmuştur.

Başarılı öğrencimiz Merve Akpınar, Şanlıurfa’ya dönüşünde de basın kuruluşları tarafından kendisine gösterilen ilgi sebebiyle ailesiyle birlikte çeşitli basın kuruluşlarıyla röportajlar yapmış, öğretmeni ile de röportaj yapılması talebi üzerine başlatılan izin süreci de Şanlıurfa Valiliğince aynı gün içinde uygun görülmüştür.

İZİN SONUCUNU BEKLEMEDEN AYRILMIŞLARDIR

Haberlerde iddia edilen, öğrencimizin ve ailesinin okula alınmadığı ifadeleri gerçeği yansıtmamakta olup, öğrencimiz, ailesi ve basın mensupları bu süreçte okulumuzda misafir edilmiş, ancak basın mensuplarımız izin sonucunu beklemeden okuldan ayrılmışlardır.

İlçe olarak başarısından gurur duyduğumuz öğrencimize ve arkadaşlarına daha iyi şartlarda spor yapabilmeleri için, ilgili bütün kurumlarımızca her türlü destek verilmeye devam edilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142