Uyuşturucu'ya  Geçit Yok...
 

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde uyuşturucu ile mücadeleye yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde bulunan bir tarlada yapılan operasyonda kenevir bitkisinin yetiştirildiği tespit edildi.
 

Otomobil şarampole devrildi! 2 kişi yaralandı Otomobil şarampole devrildi! 2 kişi yaralandı

Sabah saatlerinde yapılan operasyonda jandarma ekipleri tarlada detaylı incelemede bulunurken. Kenevir bitkileri toplanıp yakıldı. Tarla sahibi gözaltına alınırken uyuşturucu operasyonu ile ilgili Şanlıurfa valiliğinden  resmi açıklama geldi. 
 

İşte Yapılan Resmi Açıklama;

"Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde uyuşturucu ile mücadeleye yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde; Suruç ilçesinde (1) şüphelinin Suriye sınırına (500) m. mesafede bulunan tarlasında mısırların arasına gizlenmiş şekilde kenevir bitkisi yetiştirdiği tespit edilmiştir.

Şüpheli şahsın yakalanması ve tarlasına ektiği kenevir bitkilerinin ele geçirilmesi için 02 Eylül 2023 günü icra edilen operasyonel faaliyet neticesinde; 160.000 kök kenevir bitkisi ele geçirilmiş, tarla sahibi şüpheli şahıs ise yakalanarak gözaltına alınmıştır.

​Uyuşturucu ile mücadeleye yönelik operasyonelçalışmalarımız “Kökünü Kurutana Kadar” azim ve kararlılıkla aralıksız olarak devam etmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."