Özel Metrolife Hastanesi Plastik, Estetik El Cerrahi ve Ortopedi Kliniği Hekimleri Op.Dr.Emre Çayci, Op.Dr.Ali Levent ve Op.Dr.Volkan Kızılkaya Kurban kesimi ve etin işlenmesi sırasında el yaralanmaları yaşanabileceğine dikkat çekti.

 

Özel Metrolife Hastanesi Plastik, Estetik El Cerrahi ve Ortopedi Kliniği Hekimleri Op.Dr.Emre Çayci, Op.Dr.Ali Levent ve Op.Dr.Volkan Kızılkaya, Kurban kesimi ve etin işlenmesi sırasında el yaralanmaları yaşanabileceğine dikkat çekerek, yaralanma sonucunda tedavinin oldukça zor ve uzun bir süreç alabileceğini, El yaralanması sonucu meydana gelen parmak kopması ve tendon-sinir-damar kesilerinin tedavisinde öncelikle ameliyat uygulandığını sonrasında alçı atel içinde geçen haftalara yayılan bir süreçte onarılan yapıların iyileşmesinin beklendiğini söylediler. 

Ardından da yoğun ve itinalı bir fizik tedavi programı gereke bildiğini , Zor ve uzun süren bu süreçte bir parmak dahi yaralandığında, hastanın bütün eli atelde olduğu için elini kullanması mümkün olmuyor. Tendon-sinir-damar yaralanması sonrasında bazen kalıcı fonksiyon kaybı da yaşana bilindiğini söylediler.

O köyde kadın erkek durakları ayrıldı! İşte nedeni O köyde kadın erkek durakları ayrıldı! İşte nedeni

El Yaralanmalarında zaman kaybetmeden en kısa sürede El Cerrahisi konusunda tecrübesi olan bir sağlık merkezine gidilmesi gerektiğine dikkat çeken Özel Metrolfe Hastanesi, olabilecek kazalara karşı bayram boyunca 7/24 hizmet vereceklerini belirttiler.