Şanlıurfa - Suruç karayolundaki kazaların ve ölümlerin ardı arkası kesilmiyor. Son bir hafta içerisinde sayısız ölümlü kazanın meydana geldiği karayolu ile ilgili Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kenan Aktaş “Çok Değerli Hemşerilerim... Özellikle son 3 gün içerisinde meydana gelen trafik kazaları nedeniyle; Suruç-Şanlıurfa karayolunun yapılmasının önemi ve sizlerden gelen yoğun şikayetler bir kez daha ilgili makamlara sözlü ve yazılı olarak İVEDİ BİR ŞEKİLDE iletilmiş olup görüşmelerimiz hala yoğun bir şekilde sürdürülmektedir" değerlendirmesinde bulundu.

URFASTAR GÜNDEME GETİRMİŞTİ

Urfastar, geçtiğimiz hafta kaleme aldığı haberde "D-400 kara yolunun Güneydoğu Anadolu Bölgesi etabındaki uygulamalar Nizip - Birecik arasında tamamlanmak üzereyken, Birecik ve Şanlıurfa arasında yapılması planlanan çalışmadan adeta eser yok" demişti. 

Birecik-Suruç ve Suruç-Urfa OSB arası için çalışmaların başlatılmasının gerektiği belirtilen haberde şu ifadelere yer verilmişti:

BU MEMLEKETİN SAHİP ÇIKANI YOK

Demiryolu, Havayolu ve karayollarında vaat üstüne vaat alan Şanlıurfa'ya yönelik hayali yatırımlardan biri daha tepki ile gündeme geldi. Geçtiğimiz yıllarda "Şanlıurfa'ya Kadar Getirilecek" denilen D-400 kara yolunun Güneydoğu Anadolu Bölgesi etabındaki uygulamalar Nizip - Birecik arasında tamamlanmak üzereyken, Birecik ve Şanlıurfa arasında yapılması planlanan çalışmadan adeta eser yok. Yol yapım ihalesi bir yana hatırlatanın dahi olmadığı vaatlerle ilgili bölge halkının tepkisi her geçen gün artıyor. Çalışmalar şu anda Gaziantep - Birecik arasındaki 53 kimometrelik yolda devam ederken, Birecik'ten Organize Sanayi Bölgesine kadar olan güzergah için hayaller bir başka bahara kaldı.

'ÖLÜM YOLU' ÖLÜMLERLE ANILMAYA DEVAM EDECEK

Sık sık ölümlü kazaların yaşanması ile gündeme gelen Birecik-Suruç ve Suruç-Urfa OSB arası için şimdilik kimse bir şey demezken, vatandaşlar yaşananları "Yine sahipsiz kaldık" şeklinde yorumladı.