Gözyaşı ve dualarla uğurlandılar... Gözyaşı ve dualarla uğurlandılar...

'Tarihe Işık Tutuyoruz' sloganıyla başlatılan tanıtım projesinde yer alan Şanlıurfa'nın değerleri 5 yıl boyunca Türk Hava Yolları ile dünyanın dört bir yanında tanıtılacak. 

Göbeklitepe, Karahantepe, Sefertepe başta olmak üzere toplamda 12 örenyerinden oluşan Taş Tepeler, dünya tarihine yeniden yön verdi. 

Dünyanın en eski yaşam alanı olan Göbeklitepe, insanlığın ilk varoluş yeri olarak tarihe geçti.

Türkiye'nin tarihi değerlerine sahip çıkan Türk Hava Yolları, 12 örenyerinden oluşan Taş Tepeler'e 5 yıl süre ile sponsor oldu.

Taş Tepelerin hem kazı çalışmalarına hem de tanıtımına katkı sunacak olan Türk Hava Yolları büyük alkış aldı. 

THY, Şanlıurfa başta olmak üzere yurdun birçok tarihi ve kültürel değerlerini koruma ve dünyaya tanıtmayı hedefliyor.

Sponsorluk ile ilgili İstanbul'da imza töreni ve kokteyl düzenlendi. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, Taş Tepeler Kazı Başkanı Prof. Dr. Necmi Karul ve THY'nin üst düzey yetkilileri katıldı. 

THY'nin resmi sosyal hesabından yapılan paylaşımda ise şu ifadelere yer verildi; "Tarihe Işık Tutuyoruz! Türk Hava Yolları olarak, 12 arkeolojik alanı kapsayan Taş Tepeler Projesi'nin 2024-2029 yılları arasındaki Ana Sponsoru olduk! Taş Tepeler'in kazı çalışmalarına ve küresel tanıtımına katkıda bulunarak Türkiye'nin kültürel mirasını korumayı ve dünyaya tanıtmayı hedefliyoruz."

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak ise teşekkürlerini şu sözlerle dile getirdi;

"Göbeklitepe’yi de içine alan Şanlıurfa’daki 12 arkeolojik alanı kapsayan Taş Tepeler Projesinin 2024-2029 yılları arasındaki Ana Sponsoru Türk Hava Yolları oldu.

Taş Tepeler Projesi kazı çalışmalarına ve dünya tarihinin yeniden yazılmasına neden olan bu eşsiz kültürel mirasın tanıtımına katkı sağlayacak olan Türk Hava Yollarına Şanlıurfa adına teşekkür ediyorum."

HABER: METİN KÜÇÜKOĞLU 

Resim

Resim

Resim