İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya bu sabah yaptığı paylaşımla 16 ilde eş zamanlı operasyonların düzenlendiğini belirterek, 'Aziz milletimizin bilmesini isterim ki teröristlerin hiçbirine göz açtırmayacağız. Güvenlik güçlerimizin Üstün gayretleri ile milletimizin huzuru birlik ve beraberliği için son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelemiz kararlılıkla devam edecek' dedi. 

Bölücü terör örgütünü yönelik yapılan operasyonlar 16 ilde gerçekleşti. 

Polis insan canı kurtarırken o yapma diye çığlık attı Polis insan canı kurtarırken o yapma diye çığlık attı

Şanlıurfa'nın da aralarında bulunduğu Adana Antalya Batman Diyarbakır Elazığ Gaziantep Hakkari İzmir İstanbul Karaman Mersin Muş Şırnak Tunceli ve Van illerinde düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda 58 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. 

Gözaltına alınan şahısların

geçmiş dönemlerde bölücü terör örgütünün faaliyetlerini yürüttükleri, terör örgütü adına işbirlikçilik faaliyetlerinde bulundukları, propagandasını yaptıkları, kanunsuz yürüyüş ve gösteri eylemlerine katılarak güvenlik güçlerine yönelik monotoflu kokteyle Taş ve havai fişek saldırılarında bulundukları, yurt dışı yapılanması içerisinde faaliyet göstererek örgüte maddi destek sağladıkları ve haklarında kesinleşmiş hapis cezası ile aranma kaydı bulunduğu tespit edildi.

Eş zamanlı adreslere yapılan operasyonlar sonucunda ruhsatsız çok sayıda tüfek ve çok sayıda örgütsel döküman ve dijital materyal ele geçirildi.