Şanlıurfa il genelinde İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinde uyuşturucu ve silah kaçakçılarına yönelik dev operasyonlar gerçekleşti. Yürütülen kapsamlı operasyonları İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mücahit Avkıran bizzat yönetti.

Zehir tacirlerine ve silah kaçakçılarına göz açtırmayan jandarma ekipleri yine iş başındaydı.

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde 13 ilçede yürütülen operasyonlara 123 ekipten oluşan 573 jandarma personeli katıldı. Personelin yanı sıra hassas burunlu köpekler ve dronlu hava desteği sağlandı. 

Urfa'da polis otosu kaza yaptı Urfa'da polis otosu kaza yaptı

İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlar ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu ve ruhsatsız silah satıcılarına yönelik yaptığı büyük çaplı operasyonda bir başarıya daha imza attı.

Belirlenen 53 adrese yapılan operasyonlarda; 6 uzun namlulu silah, ruhsatsız 32 tabanca ve 11 av tüfeği, 24 şarjör, bu silahlara ait 2 bin 233 mermi, 40 gram esrar, 87 gram sentetik uyuşturucu, 1 gram eroin ile 5 uyuşturucu kullanma aparatı ele geçirildi.

Aramalar sonucunda 53 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.
Operasyonla eş zamanlı yol kontrollerinde çeşitli suçlardan aranan 15 kişi yakalandı. 

Başarılı operasyon sonucu İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan kısa açıklamada, 'Şanlıurfa İlinde Uyuşturucu Satıcılarına ve Ruhsatsız Silah Satıcılarına göz açtırılmayacağı, operasyonların aralıksız ve her şartta devam edeceği' vurgusu yapıldı. 

HABER: HASAN ÇOBAN