AK Parti'de bayramlaşma geleneği bu bayramda da devam etti AK Parti'de bayramlaşma geleneği bu bayramda da devam etti

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile birlikte Çin'e giden eski büyükelçi AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdulkadir Emin Önen, Türkiye ile Çin ilişkilerinin konuşulduğu programa öncülük etti. 

Bir dizi temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere Çin'e giden Türkiye Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, iki ülke arasındaki ilişkileri daha da geliştirmek ve pekiştirme adına düzenlenen programa katıldı.

Çin'in Pekin şehri eski Büyükelçisi AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdulkadir Emin Önen de bu önemli ziyaret kapsamında Bakan Hakan Fidan'a eşlik etti. 

Center For China and Globalization düşünce kuruluşu tarafından düzenlenen programda Dışişleri Bakanımız Hakan Fidan Türkiye ile Çin arasındaki ilişkileri ele alan konuşmalar gerçekleştirdi.

5 yıla aşkın bir süre Çin'in Pekin büyükelçiliği görevini yapan Vekil Önen, bugün gerçekleşen temaslara öncülük etmenin gururunu yaşadığını söyledi.

Ziyaretlerle ilgili paylaşımda bulunan vekil Önen şunları ifade etti. 

Dışişleri Bakanımız Sayın @HakanFidan #Çin ziyareti kapsamında "Center for China and Globalization"ismiyle bilinen düşünce kuruluşunda;

 “Değişen Dünya Düzeninde Türkiye-Çin İlişkileri” başlığıyla, Uluslararası ilişkiler kapsamında kıymetli bir konuşma gerçekleştirdi..

Dışişleri Bakanımız Sayın @HakanFidan’ın #Çin ziyaretine eşlik etmek üzere #Pekin’deyiz..

5 yılı aşkın süre #Pekin Büyükelçisi olarak görev yaptığım #Çin’e Milletvekili ve Çin Dostluk Grubu Başkanı olarak gelmek, verdiğimiz emeklerin karşılık bulduğunu görmek ayrı bir gurur..