Bakan Yerlikaya açıkladı! O teröristler etkisiz hale getirildi Bakan Yerlikaya açıkladı! O teröristler etkisiz hale getirildi

Emniyet Genel Müdürlüğü istihbarat Başkanlığı kom Başkanlığı ve TEM Daire Başkanlığı koordinesinde; il emniyet müdürlükleri TEM ve KOM Şube müdürlükleri ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda Ankara Antalya Aydın Balıkesir Bursa Bitlis Denizli Edirne Gaziantep Giresun İstanbul İzmir Kayseri Kütahya Malatya Şanlıurfa ve Tekirdağ'da terör örgütü FETÖ'ye yönelik düzenlenen operasyonlar neticesinde; adliye mahrem yapılanması ve güncel yapılanması faaliyetlerinde bulundukları ankesörlü telefonlarla iletişim kurdukları örgüt içerisinde sorunu şahıslarla irtibatlı oldukları ifade ve teşhislerde adı geçen örgütün gaybet eve olarak adlandırılan hücre evlerinde saklandıkları fetö soruşturması kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı bulunduğu tespit edilen 90 şüpheli yakalandı. 

Yapılan operasyonlar neticesinde çok miktarda döviz ve Türk lirası ile dijital materyal ve örgütsel döküman ele geçirildi.