Şanlıurfa'da, gece saatlerinde insan içini ısıtan görüntüler yaşandı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığına bağlı hayvan ambulansı evcilleştirilen bir sokak kedisinin imdadına yetişti. 

Karaköprü ilçesi Atakent Mahallesi'nde ikamet eden Parmaksız ailesinin lise son sınıf öğrencisi olan kızları Merve Gül Parmaksız 4 yıl önce sokakta bulduğu yavru kediyi sahiplenerek bir anne şefkati ve zor şartlar altında büyüttü. 

Bugün kocaman bir kedi olan ve ismi Mila olan sokak kedisi artık evcil bir hayvan konumuna geldi. 

Özel veteriner kliniklerinde bakımları pahalı olması nedeniyle götüremeyen yüreği hayvan sevgisiyle dolu olan Merve Gül Parmaksız'ın imdadına Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ekipleri yetişiyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığına bağlı sokak hayvanlarını koruma ekibi, Merve Gül'ün ihbar telefonu üzerine kısa sürede verilen adrese koştu.

Hayvan Ambulansı personeli Mehmet Kırmızı, Merve Gül'ün sahiplenerek besleyip büyüttüğü Mila'nın hem parazit tedavisi yaptı hem de traşını. 

Vali Ayhan Kelaynak Tesisini Ziyaret  Etti Vali Ayhan Kelaynak Tesisini Ziyaret Etti

Kedisine yapılan tedavi ve bakımdan dolayı mutlu olduğunu söyleyen Merve Gül Parmaksız, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar ve ekibine teşekkürlerini ileterek, sokak hayvanlarına daha çok bakılmasını ve bu gibi ekiplerin çoğalmasını istedi.

24 saate yakın bir süre görev yapan ekip buna benzer günlük ortalama 10 ila 15 hayvanın imdadına yetişiyor.  İlk müdahaleleri ihbar yerinde yapan ekipler yetersiz kalınan noktalarda hayvanları beleiyenin veteriner kliniğine götürüp tedavisini tamamladıktan sonra geri sahiplerine teslim ediyor.