Üniversite hayali kuran milyonlarca öğrenci 8-9 Haziran tarihlerinde yapılacak YKS sınavında ter dökecek. 

Şanlıurfa'da da binlerce öğrenci üniversiteli olabilmek için zorlu sınava girecek. 

I M G 20240528 W A0014

Olimpiyat dersanesi kurucusu Eğitimci Mehmet Büyük ve yönetimi, YKS sınavı öncesi dersanelerinde eğitim gören öğrencilere unutulmaz bir gece yaşattılar. 

I M G 20240528 W A0016

Özel bir salonda buluşan öğrenciler yoğun ders temposundan uzak davul zurna eşliğinde doyasıya eğlendi. 

I M G 20240528 W A0015

YKS sınavı öncesi deşarj olan öğrencilere bir konuşma yapan Olimpiyat Dersanesi kurucusu Mehmet Büyük şunları söyledi;

I M G 20240528 W A0012

"Şanlıurfa’mızın geleceğine ilerde yön verecek olan sevgili öğrenciler 2023-2024 Eğitim Öğretim yılının Olimpiyat Gençlik Şölenine hepiniz hoşgeldiniz.

Sevgili gençler her biriniz anne babanızın birer fidanı iken birer çınara dönüşme yolunda verdiğiniz bu mücadelenin ikinci adımı olan YKS ve LGS sınavına yaklaştığımız bu günler de temennim bu sınavın her birinize hayır getirmesini yüce Allah’tan niyaz ederim.

Degerli öğrencilerimiz, YKS sınavından sonra inş üniversite kapıları sizlere açılacaktır,sizlerden ricam bol bol kitap okuyun ve okuduklarınızı düşünmeye ve sorgulamaya çalışın,çünkü çevresinde ve doğada olup biteni analiz edemeyenler,ne okumuş olursa olsun gerçeği göremez ve sonuçta birilerinin dediklerine inanıp onların peşinden giden adeta birer robota dönüşürler.

Kaymakam Gürbüz Birecik'te tüm tedbirleri aldırdı Kaymakam Gürbüz Birecik'te tüm tedbirleri aldırdı

Sevgili öğrenciler bir kardeşiniz olarak ben ağzımda gümüş kaşık ile doğmadım bu mevkilere çok çalışarak geldim.

İnanın hiç kimse altın tepside bana mehmet hoca işte bu senin geleceğin diye de sunmadı size de sunmayacaklar.

O yüzden mutlaka bir hedefiniz olacak ve o hedefe ulaşmak için çok çalışmanız gerektiğini hiç bir zaman unutmayacaksınız.Tabiki bu hedeflere doğru ilerlerken hatalarımız,yanlışlarımız olacak işte bizi tekrar bu hedeflere ulaştıracak navigasyona ihtiyacımız olacaktır.

Hepimiz gün gelmiş navigasyon kullanmışızdır güzergahı kaçırdığınızda size yeni bir rota oluşturuluyor der ve yeni bir rota oluşturur hedef aynıdır fakat yol değişmiştir onu da kaçırırsanız alternatif bir rota daha oluşturur.

Hiç bir zaman kör müsün aptal mısın koca tabelayı görmüyor musun ne kadar şaşkınsın falan demez hayatı navigasyon gibi yaşayın alternatif bir yol mutlaka vardır siz yeterki daima rotanızı oluşturun. 

Sözlerimi bitirmeden bu geceyi hakketiniz en iyi şekilde eğlenmeniz dileğiyle başarılar dilerim."