AK Parti yeniden kampa giriyor AK Parti yeniden kampa giriyor

31 Mart’ta yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimi’nin ardından Şanlıurfa’daki bazı belediyelerde yönetimler değişirken, bazı belediyelerde mevcut yönetimler yoluna devam etti. Ancak başta Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olmak üzere merkez ve kırsal ilçe belediyelerindeki borç yeni yönetimleri oldukça zor durumda bıraktı.

TABLO İÇ AÇISI GÖRÜNMÜYOR

Geçtiğimiz günlerde mevcut borcu açıklayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi maaş ve ödemeler konusunda zorluk yaşarken, merkez ve ilçe belediyelerindeki tablo iç açıcı görünmüyor. Merkez Eyyübiye, Haliliye ve Karaköprü ilçe belediyelerinde mevcut borç gerekçe gösterilip personel maaşları, kurum ve üçüncü şahısları olan borçlarda ödeme zorluğu yaşandığı kaydediliyor.

SEÇİM ÖNCESİ KESENİN AĞZI AÇILDI

Şanlıurfa’da özellikle seçim öncesi bazı belediye başkanlarının seçim kampanyalarını belediyenin imkanlarıyla yaptığı öne sürüyor. Yüksek personel maaşları, aşırı giderler, yüksek enflasyon, gelir kalemlerindeki azalma, fazla personel istihdam etme, bankamatik memurlar, israf ve hesapsız harcamalarının belediyeleri büyük bir borcun altına soktuğu ifade ediliyor. Söz konusu borçlar nedeniyle belediye başkanlarının Ankara’ya sıklıkla gittiği ve kaynak arayışında oldukları konuşuluyor.

Kaynak Urfapusula