Kentte birçok bölgede vatandaşlar tarafından sosyal medyada paylaşılan kirli ve kokulu içme suyu Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi su ve kanalizasyon işleri genel müdürlüğünü harekete geçirdi. 

Şikâyetler üzerine ŞUSKİ ekipleri bölgelerden aldığı numuneleri Şanlıurfa ve Gaziantep Halk Sağlığı laboratuvarlarında 3 kademeden geçirdi. Fiziksel kimyasal ve mikrobiyolojik ortamdan geçen sularda herhangi bir olumsuz bulguya rastlanmadı. 

Konuyla ilgili Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü'nden açıklama yapıldı ve şu ifadelere yer verildi;

"Son zamanlarda ilimiz Eyyübiye, Haliliye ve Karaköprü ilçe merkezlerinde Büyükşehir Belediyesi tarafından tüketime verilen içme kullanma sularıyla ilgili şikayetler 23.05.2024 tarihinde yapılan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunda değerlendirilmiş olup, İl Sağlık Müdürlüğümüzce içme suyu arıtma tesisi çıkışından alınan su numunelerinin Şanlıurfa ve Gaziantep Halk Sağlığı Laboratuvarlarında yaptırılan fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik analizlerinde; içme suyunda herhangi bir uygunsuzluğun olmadığı ve analiz sonuçlarının İnsani Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmeliğe uygun olduğu görülmüştür. Kamuoyuna duyurulur."

Kartalmış Özel Meydan Hastanesinde... Kartalmış Özel Meydan Hastanesinde...

URFASTAR