İstanbul Esenyurt'ta meydana gelen olayda iddiaya göre eve eskort çağıran ve fiyat konusunda anlaşamayan Urfalı abi kardeş, kadının arkadaşları ile kavga etti. Çıkan kavgada, ağabey Uğur Ş.’nin bıçağı yanlışlıkla kardeşine vurduğu ortaya çıktı.

Olay, dün saat 05.00 sıralarında Sultaniye Mahallesi'nde bir sitede meydana geldi. İddiaya göre, Uğur Ş. ve kardeşi Engin Ş. 5 bin lira karşılığında anlaştıkları kadını eve çağırdı. Kadın 5 bin lirayı aldıktan sonra evden ayrılmak istedi. Ağabey Uğur Ş. ve kardeşi Engin Ş. kadının evden gitmek istemesine karşı çıktı. Bunun üzerine kadın durumu telefonla aradığı 2 kişiye bildirdi. Eve gelen S.Ç. ve M.K., Uğur Ş. ve Engin Ş. kardeşlerle tartışmaya başladı. Kısa sürede kavgaya dönüşen tartışmada karşı tarafa bıçakla saldıran ağabey Uğur Ş. kardeşi Engin Ş.'yi yanlışlıkla şah damarından yaraladı. Kavga sırasında hafif yaralanan M.K. ve S.Ç., kendi imkanlarıyla hastaneye giderken, ihbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı. Sağlık ekipleri yaptıkları ilk incelemede, Engin Ş.'nin hayatını kaybettiğini belirledi. Yapılan incelemelerin ardından M.K. ve S.Ç. tedavi için gittikleri hastanede yakalandı. Kardeşini yanlışlıkla öldüren ağabey Uğur Ş. ise polis ekipleri tarafından olay yerinde gözaltına alındı.Olaya karıştığı tespit edilen R.M.ve O.K. hakkında da arama çalışması başlatıldı. Kısa sürede yakalanarak gözaltına alınan R.M., M.K., O.K. ve S.Ç. 'Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçundan, ağabey Uğur Ş. ise 'Kasten öldürmeye teşebbüs ve kasten öldürme' suçlarından adliyeye sevk edildi.

Şimşek: Bütün firmalar için asgari kurumlar vergisini getireceğiz Şimşek: Bütün firmalar için asgari kurumlar vergisini getireceğiz

Hayatını kaybeden Engin Ş.’nin Şanlıurfa’nı Suruç İlçesinde toprağa verileceği öğrenildi.