Görevden ayrılan uzman çavuşlar atama bekliyor Görevden ayrılan uzman çavuşlar atama bekliyor

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak; cumartesi gününü toplantı, brifing, inceleme ve ziyaretlere ayırdı.

İlk olarak İl Müftülüğü koordinesinde Eyüp Peygamber Camisi’nde sabah namazını eda eden Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, depremde zarar gören camide incelemelerde bulundu. Akabinde Valilik makamına geçen Vali Şıldak, burada AK Parti İl Başkanı Ali İhsan Delioğlu’nu kabul etti.

 TOPLANTI, BRİFİNG VE GEZİLER

 Valilik toplantı salonunda kentte meydana gelen asayiş olaylarıyla ilgili Vali Yardımcısı Erinç Demir, İl Emniyet Müdürü Erdem Bildirici, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mücahit Avkıran ve İl Göç İdaresi Müdürü Fatih Ahmet Günel’le bir araya gelen Vali Şıldak, daha sonra Barış Pınarı Harekât Bölgesi ile ilgili Suriye Destek Koordinasyon Merkezi’nden brifing aldı.

Şubat ayında yaşanan deprem ve mart ayında yaşanan sel felaketiyle ilgili de Vali Yardımcıları; Yeliz Mercan, Yasin Akgül, Erinç Demir, Ahmet Fatih Sungur, İl Sağlık Müdürü Abdullah Solmaz, DSİ 15. Bölge Müdürü Ali Naci Kösalı, AFAD İl Müdürü Şelal Ufuk Ergeldi, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Hüseyin Aras’tan brifing alan Vali Şıldak; akabinde Ulubağ Mahallesi’nde bulunan ve depremzedelerin yerleştirildiği konteyner kentte incelemelerde bulunup vatandaşlarla bir araya geldi.

Burada konaklayan depremzede çocuklarla yakından ilgilenen Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, Batıkent Mahallesi’nde yapımı devam eden TOKİ koordinesindeki deprem konutlarının inşaat alanını gezerek, konutların bir an önce bitirilmesi noktasında gereken gayretin gösterileceğini söyledi.

ŞEHİT AİLESİ, ENGELLİ BAKIM MERKEZİ VE ÇOCUK EVİ’NE ZİYARET

Şehit ailelerinin kendileri için çok önemli olduğunun altını çizen Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, şehit Mustafa Türk’ün ailesini ziyaret etti. Ziyaretinde aile bireyleriyle sohbet eden Vali Şıldak, bu vatan için canını verenlere müteşekkir olduklarını belirtti.

Akabinde Yaşam Yolu Bakım Merkezi’ne geçen Vali Şıldak, bakım merkezinde incelemelerde bulunarak çocuklara oyuncak hediye etti. Daha sonra Karaca Çocuk Evi’ne geçen Vali Şıldak, çocuklarla tek tek ilgilendi. Çocukların her zaman yanlarında olduklarını ifade eden Vali Şıldak, “Her türlü konuda çocuklarımızın yanındayız. Onlara elimizden gelen tüm imkânları sunmak için var gücümüzle çalışacağız.” dedi.

Öte yandan Vali Şıldak’a, ziyaretlerde Hanımefendi Fatma Nur Şıldak, Vali Yardımcısı Erinç Demir, Vali Yardımcısı Ahmet Fatih Sungur, Karaköprü Kaymakamı Yakup Kılınçoğlu, AFAD İl Müdürü Şelal Ufuk Ergeldi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Hüseyin Aras, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Bilici ve TOKİ Kontrol Amiri Ali Güneş eşlik etti.