Şanlıurfa valisi Hasan şıldak Hilvan ilçesinde yapılan seçimlerle ilgili paylaşımda bulunarak seçimlerin sorunsuz bir şekilde tamamlandığını ve vatandaşlara çağrıda bulunarak sükunet ve hoşgörü içerisinde sürdürülmesini istedi. 

Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde bugün yerel seçimler yeniden yapıldı. 31 Mart'ta yapılan seçimlerde şaibe karıştığı gerekçesiyle Yüksek seçim Kurulu Hilvan Belediyesi seçimlerini iptal etmiş ve 2 Haziran'da yenilenmesine karar vermişti. 

2 Haziran geldi çattı. Hilvan ilçesinde bugün sandıklar yeniden kuruldu ve seçmenler yeniden sandık başına giderek oylarını kullandı. 

204 sandığın kurulduğu Hilvan ilçesinde seçim sorunsuz bir şekilde tamamlandı. 

Seçimleri yakından takip eden Şanlıurfa valisi Hasan şıldak oyların sayımı ve tasnifine geçildiğini söyleyerek bunun devamındaki süreçlerde de aynı şekilde sükunet ve hoşgörü içerisinde seçimin bitirilmesine temenni eden bir paylaşımda bulundu. 

Flaş! Meclis üyesi istifa etti Flaş! Meclis üyesi istifa etti

Vali Şıldak yaptığı paylaşımda şunları söyledi;

Şanlıurfa’da seçimlerin yenilendiği yerleşim yerlerinde bulunan 204 sandıkta oy verme işlemi bir sorun yaşanmadan sona ermiş bulunuyor. 

Oyların sayımı, tasnifi ile sonuçların açıklanması ve devamındaki süreçlerde de bütün vatandaşlarımızı aynı şekilde sükûnet ve hoşgörü içinde davranmaya davet ediyorum.