"104 yıl önceki aynı ruhla yolumuza devam ediyoruz”

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Av. M. Faruk Pınarbaşı, Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 104. Yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajda, “104 yıl önceki aynı ruhla yolumuza devam ediyoruz” dedi.

 

Pınarbaşı mesajında; Birecik’in önce İngilizler, daha sonra Fransızların işgaline uğradığını anımsatarak, “O kabus dolu günlerde ecdatlarımız her türlü zorluğa ve imkansızlıklara rağmen canlarını ortaya koyarak düşman kuvvetlerine haddini bildirmişlerdir. Bugün onların kanlarıyla suladıkları bu topraklarda yaşıyor olmanın sorumluluğu ve onların bıraktığı emanetin kutsallığının bilinciyle canla başla görev başındayız” ifadelerine yer verdi.

 

“Bugün, Fırat’ın inci ketlerinden Birecik ilçemizin gurur günüdür, şanlı bir gündür” diyen Milletvekili Pınarbaşı, açıklamasını şöyle sürdürdü:

 

“"Ermeni İşbirlikçilere, İngilizlere ve Fransızlara karşı vatanı namus bilip namusunu çiğnetmeyen, gücünü, milli ve manevi değerlerine bağlılıktan, birlik ve beraberlikten alan aziz milletimiz, tarih boyunca bu değerlerini korumuştur. Söz konusu vatan olunca evlatlarını kınalı ellerle cepheye gönderen analar, her şeyini geride bırakarak düşmanın karşısında amansızca mücadele eden kahramanlarımız en büyük gurur kaynaklarımızdır.”

 

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Av. M. Faruk Pınarbaşı, “ Düşmanı kovup, kahramanlıklarını tüm dünyaya ilan eden ecdatlarımıza layık olmak en önemli vazifelerimizdendir. Bizlere düşen onların bize emanet ettiği bu cennet vatanımıza sahip çıkarak, onların ruhlarını şad etmektir” görüşünü dile getirdiği mesajını şöyle tamamladı:

 

“İşgalci güçlerin emelleri o gün son bulmadığı gibi dünya var olduğu sürece de devam edecektir. Bu yüzden sorumluluklarımız çok büyük. Bizlere düşen görev; 104 yılı önce olduğu gibi bugün de birlik ve beraberlik içerisinde birbirimize kenetlenerek bilimin ışığında ülkemiz için çalışmak, o acı günlerin bir daha yaşanmaması için Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak olmalıdır.

Yeni Lider Filistin'i devlet olarak tanıyacak... Yeni Lider Filistin'i devlet olarak tanıyacak...

Allah’a şükürler olsun ki ; başta Cumhurbaşkanımız, dönüş liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’nın kararlılığıyla, dik duruşuyla Türkiye Cumhuriyeti Devleti, gücünü, kudretini tüm dünyaya göstermeye devam etmektedir. 

Bu vesileyle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi şükran, rahmet ve minnet duygularıyla anıyorum.”