AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Faruk Pınarbaşı:

“Kurban Bayramının maneviyatına uygun davranalım”

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Faruk Pınarbaşı, kardeşlik, yardımlaşma ve paylaşma gibi insanı duyguların yılın her gününde ve her anında hatırlanması gerektiğini ancak, Kurban Bayramında bu duygulara uygun davranmanın Allah katında daha da kıymetlendiğini belirtti.

Pınarbaşı, yayınladığı Kurban Bayramı mesajında; sevginin, vefanın, sadakatin, fedakârlığın simgesi olan Kurbanın ve Kurban Bayramının anlamını çok iyi kavramak gerektiğini belirterek, “Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günlerdir. Bayramlar, büyüklerin ellerinin öpüldüğü, küçüklerin başlarının sıvanarak mutlu edildiği, insanların birbirleriyle olan kırgınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları günlerdir. Bu nedenle Kurban Bayramının maneviyatına uygun davranalım” ifadelerine yer verdi. 

 

“Bayramlarımız, kardeşlik bilincimizi yenileme, aramızdaki muhabbet ve dayanışmayı pekiştirme ve aynı zamanda gönül alma vesilesidir ”diyen Pınarbaşı, bayram vesilesiyle yola çıkacak sürücüleri de uyardığı açıklamasında, şunları kaydetti:

 

“Kurban Bayramı ziyaretleri ya da tatil amacıyla yollara çıkan tüm vatandaşlarımızdan, trafik kurallarına titizlikle riayet etmelerini hatırlatmak istiyorum. Yüreklere acı salmamak, bayram sevincimize gölge düşürmemek için hep birlikte lütfen daha dikkatli, daha sorumlu davranalım."

Pınarbaşı, “Başta Şanlıurfalı hemşerilerim olmak üzere Mübarek Kurban Bayramımızın,kalplerimize huzur, ülkemize esenlik, dünyamıza barış getirmesi diliyor, ülkemizle birlikte tüm İslam âlemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını Cenabı Allahtan niyaz ediyorum” ifadelerine yer verdi.