Viranşehir Belediyesi’nin ‘yüzme bilmeyen çocuk kalmasın’ sloganıyla açtığı yüzme kurslarına katılan çocuklar, uzman eğitmenler eşliğinde ücretsiz bir şekilde yüzme öğreniyor.

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci’nin talimatlarıyla Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü bünyesinde yürütülen Yaz Spor Okulları kapsamında açılan yüzme kursları büyük ilgi görüyor. ‘Yüzme bilmeyen çocuk kalmasın’ sloganıyla Viranşehir Belediyesi Spor Kompleksi'nde devam eden kurslara katılan minikler, uzman eğitmenler eşliğinde yüzme öğreniyor. Kız ve erkek çocuklar için yaş aralıklarına göre seanslar halinde devam eden yüzme kursunda; çocuklara temel yüzme eğitimi ve yüzme teknikleri öğretiliyor. Çocuklara suda panik yaşamamaları için yapmaları gerekenleri anlatan yüzme hocaları, birebir ilgilendikleri çocuklara yüzmeyi öğretiyor. Yaz tatilinin başlamasının ardından yüzme kurslarına katılan çocuklar, kısa sürede verilen eğitimle yüzme öğrendiklerini ifade ederek, yaz tatilinin keyfini çıkardıklarını belirtti.  

Sıcaklıkların iyice arttığı bugünlerde havuzda hem eğlenip hem de yüzme öğrendiklerini vurgulayan çocuklar,  Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci ve Viranşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Başıboş sokak köpekleriyle ilgili düzenlemede yeni detaylar! Başıboş sokak köpekleriyle ilgili düzenlemede yeni detaylar!

Bu arada yüzme kursunu başarıyla tamamlayan miniklere, Viranşehir Belediyesi tarafından sertifika da veriliyor.