Title of a News Article

DSİ Urfa'da çalışmalarını sürdürüyor

DSİ Urfa'da çalışmalarını sürdürüyor
banner206
banner279

Şanlıurfa'da 15 Martta meydana gelen sel felaketinin izleri silinmeye çalışılıyor. Bu kapsamda çalışmalarını yürüten Devlet Su İşleri (DSİ), yapılan çalışmalarla ilgili bildilendirmede bulundu. 

Önce deprem sonra sel vurdu Şanlıurfa'yı. 6 Şubat'ta meydana gelen büyük depremlerin ardından sel felaketinin yaşandığı Şanlıurfa'da fiziki yaralar silinmeye ve onarılmaya devam ediyor.

Devlet Su İşleri tarafından sel vurduğu bölgede çalışmalar devam ediyor.

Yapılan çalışmalarla ilgili kamuoyunu bilgilendirme adına yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Şanlıurfa İl genelinde 14-15 Mart 2023 tarihinde meydana gelen taşkınlardan sonra meydana gelen tahribatın giderilebilmesi ve olası taşkınların önüne geçilebilmesi için Sırrın Cavsak ve Karakoyun Derelerinde Kurumumuz tarafından proje çalışmaları başlanmış ve kısa sürede tamamlanmıştır.

Sırrın ve Cavsak Derelerindeki taşkın kontrol tesislerinin yapım ihaleleri 18 Eylül'de yapılacaktır. Karakoyun deresine taşkın kontrol tesislerinin yapım ihalesi hazırlıkları yapılmaktadır.

 Yapılacak olan çalışmalarda üst havzalarda tersin bentleri ve sel kapanları yapılarak üst havzalardan malzeme taşınımı engellenecek ve suyun enerjisi azaltılacak.

Şehir içindeki köprüler tek gözlü olarak yenilenecek, gerekli yaya geçişleri yapılacaktır. Ferforje korkuluklarla birlikte yapılacak emniyetli, estetik yapılar ile şehir merkezine görsellik ve önemli katkılar sağlayacaktır."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142