Title of a News Article

Görüntüler depremin merkezinden...

Görüntüler depremin merkezinden...
banner206
banner279

Kahramanmaraş merkezli depremlerde yaklaşık 2 dakika süren sarsıntı anında, Gaziantep'in İslahiye ilçesinde İdilli ve Değirmencik mahallelerinde bulunan iki dağ birleşti. Dere yatağını dolduran kaya ve topraklar nedeniyle bölgede oluşan doğal göl, manzarası ile görenleri etkiliyor.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremlerde yaklaşık 2 dakika süren sarsıntılardan en fazla etkilenen yerler arasında bulunan Gaziantep'in İslahiye ilçesinde İdilli ve Değirmencik Mahalleri arasında bulunan 2 dağ birleşmişti. Dağlardan kopan dev kaya ve toprak parçalarının İdilli mahalle yoluna ve İdilli dersine akması sonucu yol trafiğe tamamen kapandı.

Depremde dağ dağa kavuştu, doğal göl oluştu

DOĞAL GÖL OLUŞTU

Daha önceden yol ve piknik alanı olarak kullanılan bölümde ise doğal göl oluştu. Bölgede bulunan elektrik direkleri ve ağaçlar da suların altında kaldı. Kopan dev kaya parçaları ve zarar gören ağaçlar ile elektrik direkleri dehşetin boyutunu gözler önüne sererken, oluşan doğal gölet ise seyrine doyum olmayan manzaraya neden oldu.

Depremde dağ dağa kavuştu, doğal göl oluştu

DAĞLARI 23 GÜNDE AYIRAMADILAR

Depremin hemen ardından ulaşıma kapanan İdilli mahalle yolunda yeniden açılması için çalışma başlatılırken, 23 günde yolun çok az kısmı ve suyun akışını sağlayacak kanal açılabildi. Çalışmalar esnasında devam eden heyelan nedeniyle yolu ve dere yatağını dolduran dev kaya ve toprakların az bir kısmı açılabildi. Yolun diğer tarafında oluşan göletin de olumsuz etkilediği dağları ayırma çalışmasının aylarca sürebileceği belirtildi. haberler.com

Depremde dağ dağa kavuştu, doğal göl oluştu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142