Title of a News Article

Hatay'ın son hali havadan görüntülendi

Hatay'ın son hali havadan görüntülendi
banner206

Kahramanmaraş'ta merkezli depremlerden en büyük hasara uğrayan illerden biri olan Hatay, art arda 6.4 ve 5.8 büyüklüğünde depremlerle sarsıldı. Binaların yıkıldığı ve can kaybının yaşandığı sarsıntıların ardından enkaz alanı, sabahın ilk saatlerinde havadan görüntülendi.

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6'lık depremlerde hasar gören Hatay, dün akşam 6.4 ve 5.8 şiddetinde yeniden sarsıldı.

HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ

Meydana gelen 6.4'lük depremde Gazi Mahallesi, Şehit Murat Nuraydın Caddesi'nde bir apartman yıkıldı. Enkaz alanı sabahın ilk saatlerinde havadan görüntülendi.

"HASARLI BİNALARA GİRİLMESİ SON DERECE RİSKLİ"

Deprem sonrası açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Denizde suyun yükselmesi konulu uyarı Kandilli Rasathanesi'nden hem bize hem de 10'dan fazla ülkeye geçti. Daha sonra bu uyarı geri çekildi. Geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Bu akşam artçı depremler 26 defa daha tekrarladı. Riskli binalara girilmemesi gerektiği konusundaki uyarımızı bir kez daha tekrarlıyoruz. Girilmemesi gereken binalara girilerek eşya taşınılıyor. Bu son derece riskli." diye konuştu.

işte gün ağarınca çekilen ilk görüntüler:

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2023, 09:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142