Title of a News Article

Kabe imamı Türkiye için ağladı

banner279

Türkiye'de yaşanan depremler tüm dünyada büyük yankı uyandırdı. Kâbe imamı Şeyh Salih bin Abdullah el-Humeyd de cuma hutbesinde Türkiye ve Suriye'de büyük yıkıma ve on binlerce can kaybına yol açan depremler sonrası depremzedeler ve hayatını kaybedenler için dua etti. İmam el-Humeyd'in dua ederken gözyaşlarını tutamadı.

Suudi Arabistan’ın Mekke kentindeki Mescid-i Haram'da cuma hutbesi veren, Müslümanların kıblesi ve en kutsal mabedi olarak kabul edilen Kabe'nin imamlarından Şeyh Salih bin Abdullah el-Humeyd, cuma hutbesinde Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenler için dua ederken gözyaşlarına boğuldu.

İKİ ÜLKE İÇİN DUALAR ETTİ

Şeyh Humeyd, binlerce Müslümanın iştirak ettiği duasında şöyle niyazda bulundu:

"Allah'ım Türkiye ve Suriye'deki kardeşlerimizin sıkıntısını, musibet ve ızdırabını kaldır. Allah'ım ölenlere rahmet eyle, onlar enkaz altında vefat etti, onları katında şehit olarak kabul et. Allah'ım hasta olanlarına şifa, zayıf olanlara merhamet eyle. Allah'ım aç olanları doyur, yalın ve çıplak olanları giydir. Allah'ım, kendi katından onlara bir veli (koruyucu, sahip) gönder, bize kendi katından bir yardımcı gönder."

MİLYONLAR TÜRKİYE İÇİN DUA ETTİ

İşgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa'nın yanı sıra birçok İslam ülkesinde cuma namazını eda eden milyonlarca Müslüman, Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için dua etti.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2023, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142