Title of a News Article

Maraş depreminde esrarengiz bir olay yaşandı

banner279

6 Şubat sabahı şiddetli depreme uyanan Türkiye kan ağlıyor. Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremin 5. gününde tüyler ürperten bir olay yaşandı.

Esrarengiz olay, Kahramanmaraş merkezde meydana geldi. Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde 7 üzeri meydana gelen büyük depremler sonrası kent merkezinde enkaz çalışmalarına destek veren bir gencin anlattıkları şaşkına uğrattı.

İsmi öğrenilemeyen gencin iddiasına göre, depremin 5. gününde Kahramanmaraş merkezde belediye karşısında yıkılan bir binanın enkazında arama kurtarma faaliyeti yürüten ekiplerin yanına gelen bir kadın, çığlıklar atarak 'hareket etmeyin, durun. Benim 2 evladım burada, şu duvarın ardında. İkisini kurtarın' dedi.

Bunun üzerine orada bulunan AFAD ve diğer ekipler kadının dediği yerde arama kurtarma çalışması yaptı. Yapılan çalışmalar sonucunda enkazdan 2 çocuk canlı bir şekilde çıkarıldı.

NE OLDUYSA O ANDA OLDU

Enkaz altından çıkarılan çocukları annelerine teslim etmek isteyen ekipler, çığlık atan kadını yöneldi. Evlatlarım burada diyerek bulunmasına yardımcı olan bir anda kayboldu.

Arama esnasında bir an olsun oradan ayrılmayan kadının bir anda kaybolması herkesi şaşkına çevirdi.

Enkaz altından çıkarılan çocuklara sorulduğunda ise, annelerinin 4 yıl önce vefat ettiği kaydedildi. Tüyler ürperten olayda büyük şaşkınlık yaşayan ekipler, adeta neye uğradıklarını şaşırdı.

Gencin olayı anlattığı görüntüler sosyal medyada kısa sürede en çok izlenilenler arasına girdi.

URFASTAR 

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2023, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142