Urfa'da Ormancılık Haftası kutlandı

Urfa'da Ormancılık Haftası kutlandı
banner206

21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Haftası, Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Harran Üniversitesi Yeşilkuşak Ağaçlandırma sahasında öğrencilerle birlikte kutlandı.

Törene; Şanlıurfa Orman Bölge Müdürü Mehmet Zeki Bayıcı, TEMA Vakfı Şanlıurfa İl Temsilcisi Ali Rıza Öztürkmen, Doğa Milli Parklar Bölge Müdürü Hacı Ahmet Çiçek, Kahramanmaraş Öz Orman iş Sendikası Şube Başkanı Latif Çoban, Bölge Müdür Yardımcıları Mehmet Taşan, Cesim Karadağ Şube Müdürleri mustafa Kızıloğlu, Şevket tepe, Orman İşletme Müdürü Kevser Dayıoğlu ve Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğü kurum çalışanları ve öğrenciler katıldı.

Orman Bölge Müdürü Mehmet Zeki Bayıcı; "Dünya ormanları üzerinde giderek artan tahribatı gören ve bu gidişin durdurulması gerektiğine inanan Avrupa Tarım Federasyonu ( CEA ), kuzey yarım küresinde ilkbaharın, güney yarım küresinde de sonbaharın başlangıç günü olarak kabul edilen 21 Mart tarihini Dünya Ormancılık Günü olarak kabul etmiş ve Gıda Tarım Organizasyonu (FAO) kanalı ile bütün dünya ülkelerinde 21 Mart'ın Dünya Ormancılık Günü olarak kutlanmasını tavsiye etmiştir. Ülkemiz bu tavsiyeye uyarak 1975 yılından beri 21 Mart tarihini Dünya Ormancılık Günü, içinde olduğu haftayı da Orman Haftası olarak kutlamaktadır. Bu yıl da, Orman Haftası boyunca, Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğü olarak başta fidan dikimini özendirmek, doğa ya ve çevreye duyarlı genç nesiller yetiştirmek hedefindeyiz" dedi.

Tören sonunda; Harran Üniversitesi Yeşilkuşak Ağaçlandırma sahasında öğrencilerle birlikte fidan dikimi gerçekleştirdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2022, 15:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142