Birecik'te renkli 15 Temmuz görüntüleri... Birecik'te renkli 15 Temmuz görüntüleri...

Bakan Yerlikaya'dan 15 Temmuz mesajı: FETÖ'cü hainlerin izini daima süreceğiz

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 15 Temmuz dolayısıyla Ankara'da düzenlenen anma töreninde önemli açıklamalarda bulundu. 15 Temmuz'da ortaya çıkan kardeşlik ruhunu yaşatmak zorunda olduklarını söyleyen Bakan Yerlikaya, "Şehitlerimizi, gazilerimizi unutmayacağız, bu destanı sonuna dek yaşatacağız" dedi. Yerlikaya, FETÖ'cü hainlerin de hangi kılığa girerlerse girsinler izlerini süreceklerini belirtti.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde düzenlenen anma töreninde konuştu.

Yerlikaya'nın açıklamalarından satır başları şöyle:'SON SÖZÜ MİLLET SÖYLEDİ'

Milletimizin azim ve kararlılığı vatanı bir kez daha kurtarmış son sözü milletimiz söylemiştir. 15 Temmuz ikinci kurtuluş zaferimiz olarak tarihe geçmiştir. Bu zafer inancın eseridir. Bu zafer ölümü öldürenlerin eseridir.

15 Temmuz'da ihanetin de direnişin de merkez üssü başkentimizdi. Burası Gazi Meclisimiz 11 kez, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi 3 kez, Ankara Emniyeti 6 kez F16 ve helikopterlerce defalarca bombalandı. Ankara genelinde 56 kardeşimiz vatan için hakka yürüdü. İsimleri tarihe altın harflerle geçti. Adları sonsuza kadar şanlı bayrağımızla birlikte anılacak.

'BU DESTANI YAZANLARI SONSUZA TEK YAŞATACAĞIZ'

15 Temmuz'da bir kez daha anladık ki Çanakkale ruhu yaşamaktadır, kardeşliğimiz dipdiri ayaktadır. Türkiye Yüzyılı'na işte bu kardeşlik duygusu hayat vermiş, bu ruh Türkiye Yüzyılı'nın kilit ve temel taşı olmuştur. Bu ruhu yaşatmak hepimizin boynunun borcudur. Türkiye'nin geleceği de bu ruhtur. Hepimizin istikbali bu ruha emanettir. Milletin selameti, aziz vatanımızın bölünmez bütünlüğü için şehadete koşan kardeşlerimizi, kahraman gazilerimizi unutmadık, unutmayacağız. Bu destanı yazanları sonsuza dek yaşatacağız. Şehit Ömer Halisdemir'leri, tankların önünde duran yiğitlerimizi, bombalara meydan okuyan kardeşlerimizi, Kahramankazan'da uçaklar kalkmasın diye ekinlerini yakan amcalarımızı unutmadık, unutmayacağız.

FETÖ'CÜLERİN İZİNİ DAİMA SÜRECEĞİZ'

Tabii FETÖ'cü vatansız hainleri de unutmayacağız. Onlarladünyada da ahirette de görülecek hesabımız var. Nereye saklanırlarsa saklansınlar, hangi kılığa girerlerse girsinler izlerini daima süreceğiz. Devletimiz daima teyakkuzda. 15 Temmuz 2016'dan bu yana FETÖ'cülerle amasız şekilde mücadele ediyoruz. Her bir hain adalet önünde hesap verinceye kadar mücadelemiz devam edecek. Ant olsun ki şehitlerimizin kanı, gazilerimizin gözü arkada kalmayacak

.