1. lige yükselmeden önce 2. ligde mücadele verilirken, son süreçte kulüp başkanlığından istifa ederek siyasete atılan Emin Yetim, kamuoyunun merak ettiği soruya cevap verdi.

TFF Süper Lig takımlarının harcama limitlerini açıkladı TFF Süper Lig takımlarının harcama limitlerini açıkladı

Şanlıurfaspor'da olağan kongre 8 haziran günü yapılması planlanıyor. Yeterli çoğunluğun sağlanamaması halinde bir hafta sonrası 15 haziran cumartesi günü yapılacak.

Yetim sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla yapılacak olan kongrede aday olmayacağını şu sözlerle açıkladı;

Değerli hemşerilerim malumunuz gündemde şanlıurfaspor'un kongre süreci konuşulmaktadır. 
Siz değerli hemşerilerimden Şanlıurfaspor sevdalılarından taraftar gruplarımızdan yoğun bir şekilde gerek sosyal medya üzerinden gerekse özelden tekrardan Başkan olmam hususunda mesajlar alıyorum.

Öncelikle şahsıma gösterilen teveccühün benim için çok değerli olduğunu bilmenizi isterim. Şanlıurfaspor'un benim sevdam olduğunu hepiniz çok iyi biliyorsunuz. Şanlıurfaspor için kapanma kararı alındığında ben bu şehrin bir evladı olarak bu kararın karşısında durdum. Şanlıurfaspor'un düşmesine kesin gözüyle bakılmasına rağmen siz değerli Şanlıurfaspor sevdalılarının inancıyla bu ateşten gömleği giyerek gövdeme taşın altına koydum. Şanlıurfaspor'un ligde kalması için sizlerle beraber verdiğim mücadele ve aldığım riskler sonucunda söz verdiğim gibi takımı ligde tuttum. Şanlıurfaspor'un ligde kalmasına kimse inanmazken siz Şanlıurfaspor sevdalıları ile birlikte bunu başardık. Daha sonra şanlıurfaspor'un şampiyon olması için siz değerli hemşerilerime söz vermiştim. Allah'a şükürler olsun ki sizlere karşı mahcup olmadım ve sizlerin desteğiyle sözümü tuttum. Şanlıurfa'ya siyasi olarak hizmet etmek adına milletvekili adayı olduğunda kendi isteğimle istifa ettim. Ancak buna rağmen son maça kadar takımı bırakmadım siz değerli Şanlıurfaspor sevdalılarına verdiğim sözü tutmak için mücadele ettim. 

Şanlıurfaspor'un her zaman maddi ve manevi olarak yanında olacağım. Şanlıurfaspor başkanlığına aday olmayacağı mı kamuoyuyla paylaşma gereğini hissettim. Siz kıymetli hemşerilerime bundan sonraki süreçte siyaset sahnesinde ve yatırımlarımla iş dünyasında hizmet edeceğimi bildirmek istiyorum. Saygılarımı sunarım."

URFASTAR