Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Ortaokullarda 5'inci sınıflarda, liselerde 9'uncu sınıflarda yüz yüze eğitim-öğretim faaliyetlerini 2 Kasım tarihi itibarıyla başlatıyoruz" açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki kabine toplantısı, saat 16.00'da başladı. Yoğun gündem maddelerinin yer aldığı toplantı 3 saat 15 dakika sürdü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki toplantıda, koronavirüse karşı aşı ve ilaç çalışmalarında gelinen son durum masadaydı.
KKTC'deki seçim sonuçları, Doğu Akdeniz'deki son durum ve Azerbaycan'ın Ermenistan'a karşı verdiği mücadelenin de görüşüldüğü toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

Öncelikle KKTC'nin Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar'ı tebrik ediyorum. Türkiye bugüne kadar olduğun gibi bundan sonrada Kıbrıs'ın yanında olmaya devam edecektir.

Karadeniz'de doğal gaz keşfi

Fatih gemimiz önümüzdeki ay yeniden sondaja başlayacak. Elimizdeki veriler keşif haberleri alabileceğimizi gösteriyor.

Dünyanın son bir asrında bu uğrunda nice savaşlar çıkmıştır. Karadeniz'de keşfedilen doğal gazın milletin geleceği için kullanılacaktır. Gazın sisteme verilmesiyle milletimiz daha iyi faydalanacaktır. Her kuruş milletimiz için harcanacaktır. Bir kez daha bu keşfin hayırlı olmasını diliyorum.

Türkiye kararlılık hedeflerine yürümeye devam ediyor. Tüm saldırıları boşa çıkarmayı başardık. Bölgemizdeki tüm krizleri sınırlarımız içine taşıma gayretleri oldu. Biz kendi çizdiğimiz yolda ilerlemeyi sürdürdük.

5 ve 9. sınıflarda yüz yüze eğitim başlıyor

Ulaşım araçları başta olmak üzere çok sayıda insanın bir arada bulunduğu alanlarla ilgili denetimler devam edecek. Yerli aşıda 2 hafta içinde insan deneylerine başlanacağı görülüyor. Özellikle temaslı kişilerin takibi çok sıkı şekilde yapılacak. Hedefimiz önümüzdeki bahara kadar aşı çalışamalarını tamamlamak.

5 ve 9. sınıflarda yüz yüze eğitim 2 Kasım'da başlayacak.

'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyasında 2 milyar 80 milyon liralık kaynağı hane başı bin lira olarak dağıttık. 1 milyon 400 bin sigortalımıza prim desteği verdik.

Lisans öğrencilerine burs programı

Lisans seviyesindeki öğrencilerimiz için Stajyer Araştırmacı Burs Programı'nı başlatıyoruz.

Ortaokullarda 5'inci sınıflarda, liselerde 9'uncu sınıflarda yüz yüze eğitim-öğretim faaliyetlerini 2 Kasım tarihi itibarıyla başlatıyoruz.

Lisans eğitiminin her seviyesindeki 1000 gencimiz, TÜBİTAK Enstitülerinde ya da TÜBİTAK tarafından desteklenen araştırma projelerinde görev almak suretiyle bu programdan yararlanabilecek