Title of a News Article

Canpolat takdir topladı

Canpolat takdir topladı
banner206
banner279

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, göreve geldiği ilk 5 ayda yaptığı çalışmalar ile takdir topladı.  

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın göreve gelir gelmez gerçekleştirdiği icraatları ve genel duruşuyla şimdiden takdirleri toplamaya başladı. Haliliye’ye adeta baharı getirdiğini söyleyen ilçeyi halkla birlikte yönetmek isteyen Canpolat’ın, ihalelerdeki şeffaf yönetimi ve belediyede başlattığı tasarruf çalışmaları büyük takdir topladı.   Biz de Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın bazı icraatlarını listeledik.

İşte o icraatlar;   Müdürlük sayısını 13’e düşürdü

Haliliye Belediye Başkanı Canpolat, 'tasarruf' çalışmaları kapsamında 23 olan müdürlük sayısını tasarruf amaçlı 13’e düşürdü.Meclisten 16’ya kadar müdürlük yetkisi alan Canpolat, mevcut 23 müdürlüğü 13 müdürlük bünyesinde toplamayı başardı. Tasarruf konusunda radikal adımlar atan Canpolat, müdürlüklerden bazılarının 3’ünü 1 müdürlük bünyesinde bir araya getirdi. 13 müdürün 4'ü görevde kalırken, Canpolat 9 müdürlükte isim değişikliğine gitti.  

Canpolat'tan 15 milyonluk tasarruf...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘tasarruf’ uyarısını ve vatandaşların yoğun olarak şikayette bulunduğu belediyeye ait araçların personeller tarafından ‘şahsi araç’ olarak kullanılmasını göz önünde bulunduran Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, ilk etapta 15 milyonluk tasarruf sağladı. Vatandaştan gelen tepkileri de göz önünde bulunduran Canpolat, belediyeye ait araçlarda tasarrufa giderek ‘garajda havuz sistemi ile taksi modeli’ düzenlemesini getirdi. Bu düzenlemeye göre, belediyeye ait aracı bulunan müdür veya personeller, artık araçları evlerine götüremeyecek. Belediyeye ait araçla kurum işini halleden çalışanlar, tekrar aracı Haliliye Garaj Amirliğine teslim edecek. Araçların 3’te 1’i geri gönderilip kiralama iptal edilirken, büyük oranda tasarrufa gidildi. Araçların geri gitmesi ile Belediye tarafından aylık yakıt ve tüm masrafları ile 150 bin TL gideri olan 20 araçla, yıllık 1 milyon 800 bin TL’lik, 5 yıllık ise 9 milyon TL’lik tasarruf.

Tatlıses’in doğduğu mağara müze olacak

Haliliye Belediyesi ünlü türkücü İbrahim Tatlıses’in doğduğu mağarayı da turizme kazandıracak.Geçtiğimiz günlerde kente gelen Tatlıses’e müjdeyi veren Başkan Mehmet Canpolat,Guinness Rekorlar Kitabı’na girmesi planlanan bir sıra gecesi düzenleneceğini açıkladı.Canpolat’ın bu projesi Tatlıses’i oldukça memnun ederken, organizasyonun 11 Nisan stadında yapılacağı belirtildi.   Haliyede bir ilk gerçekleşecek Haliliye Belediyesi ve Türk Hava Kurumu Şanlıurfa Şube Başkanlığı işbirliği ile 27-28 Eylül 2019 tarihlerinde Şanlıurfa’da bir ilk olan Göbeklitepe Havacılık Şöleni düzenleyecek. Hazırlıklarına başlanan havacılık şöleni, Haliliye’de unutulmaz izler bırakması beklenirken, aynı zamanda çocuklara da havacılık eğitimi için yeni bir yol haritası çizerek, kariyer planlamalarında da yol gösterecek. 2019 Göbeklitepe yılı etkinlikleri kapsamında planlanan etkinlikler için çalışmalar geçtiğimiz günlerde başladı. Şanlıurfa bu defa dünyaya adını Göbeklitepe ve Haliliye’nin gökyüzünde süzülen ismi ile duyuracak.Unutulmaz anların yaşanacağı şölen için Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ise daha önce yapılmamış, hem eğlenilen, hem öğrenilen hem de tanıtan farklı etkinliklerle Şanlıurfa’yı buluşturmaya devam edeceklerini ifade etti. 

Sokaklar pırıl pırıl

“Canla başla”  yola çıktıklarını sürekli vurgulayan Başkan Mehmet Canpolat,ilçedeki temizlik çalışmalarına çok önem veriyor.Özellikle yaz aylarında sivrisinek ve haşareler nedeniyle kırsal ve merkez mahallelerde ilaçlama çalışmalarını sürdüren Haliliye Belediyesi, ekipman , araç ve personel sayısını da arttırdı.  İhalelerde şeffaf ortamda yapılıyor Haliye  Belediyesinde ihaleler ise şeffaf bir şekilde yapılıyor. Haliliye Belediyesi, uygulamaya yeni geçilen elektronik ortamda ihale (E-İhale) uygulamasını da yaygın kullanmaya başladı.  Bu uygulama ile ihaleler elektronik ihale olarak gerçekleştirilerek, klasik (fiziki) ortamda yapılan ihalelerde ki katılım ve yeterlilik şartları kolaylaştırıldı. Böylece rekabetin artması, bürokrasinin azaltılması, hizmet süreçlerinin bilgi ve iletişim destekli olarak yürütülmesi ve kamu hizmetlerinin şeffaf, hızlı, verimli, etkin, düşük maliyetli, basit ve güvenli ortamda sunumu hedefleniyor. Güvenilir ortamda gerçekleşen ihalelere yoğun ilgi gösteren firma sahipleri sonuçları Elektronik Kamu Alımları Platformu (EKAP) üzerinden takip ederken, İhale Komisyonları firma tekliflerini değerlendirdikten sonra en uygun teklifi veren firmaları EKAP üzerinden açıklıyor.  Bu uygulama nedeniyle ihalelerde şeffaf belediyecilik anlayışıyla hareket eden Başkan Mehmet Canpolat, takdir topladı.  

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2019, 23:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142