Harran'da Cami inşaatı çalışması sürüyor

Harran'da Cami inşaatı çalışması sürüyor
banner206
banner279

Şanlıurfa’nın Harran ilçesi İmam Bakır Mahallesi’nde Harran Belediyesi tarafından yapımı devam eden cami inşaatında incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, tarih ve kültür şehri Harran’ın inanç turizmi açısından da oldukça öneme sahip olduğunu ve bu değere sahip çıkmak adına da çalışmalar yürüttüklerini kaydetti.

Şanlıurfa’nın Harran ilçesi merkez İmam Bakır Mahallesi’nde Harran Belediyesi tarafından yapımına başlanan cami inşaatında çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Ekiplerin hummalı çalışmaları devam ederken Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz da cami inşaat alanını yerinde inceleyerek yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Huzur şehri Harran’ın, bünyesinde birçok değeri barındırdığına işaret eden Başkan Özyavuz yaptığı açıklamada; bu değerleri koruyup daha çok ön plana çıkaracak ve gelecek nesillere aktaracak çalışmalara da ayrı bir önem verdiklerini kaydetti.

Başkan Özyavuz; “Bildiğiniz gibi Harran, ilk tohumun filizlendiği, dünyanın ilk ticaret merkezi, medeniyetin ,Emevi Hükümdarlığı’nın başkenti. Harran, hem kültür hem de inanç turizmi açısından önemli bir şehirdir. Harran şehrinde İmam Bakır mahallemizde yapımına başladığımız camimizde çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. “Minareler süngü, kubbeler miğfer. Camiler kışlamız, Müminler asker.” Sözü ışığında bizler için ayrı bir önem taşıyan cami inşaatımıza ap ayrı bir önem veriyor ve inşaat çalışmalarının kısa sürede tamamlanarak camimizi ibadete açmayı planlıyoruz. Camimizin Harranlı hemşerilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyor, tüm hemşerilerime selamlarımı, sevgilerimi iletiyorum.” ifadelerini kullandı.

2 kattan oluşacak camide wc, lavabo ve şadırvanın da yer alacağı belirtilirken, İmam Bakır Mahallesi sakinleri ise büyük bir eksikliğin daha Başkan Özyavuz’un girişimleriyle giderilecek olmasından ötürü teşekkürlerini sundu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142