Title of a News Article

Başhemşire, hemşireler gününü kutladı

Başhemşire, hemşireler gününü kutladı
banner206
banner279

Şanlıurfa'da,  Özel Metrolife Hastanesi, 12-18 Mayıs Hemşireler Haftası münasebetiyle sağlık sektörüne önemli hizmetlerde bulunan, fedakarlığın ve özverinin sembolü olan hemşirelerin hemşirelik haftasını kutladı.

Özel Metrolife Hastanesi Başhemşiresi Elif Alpay, 12-18 Mayıs Hemşireler Haftası münasebetiyle hastane ve tüm sağlık sektörüne önemli hizmetlerde bulunan, fedakarlığın ve özverinin sembolü olan hemşirelerin hemşirelik haftalarını kutladı.

Başhemşire Elif Alpay, “Hemşireler gerek koruyucu gerekse tedavi edici sağlık hizmetlerinde çok önemli görevler üstlenmektedir. Ülkemizin her köşesinde kimi zaman zor şartlar altında vazifelerini özveriyle gerçekleştirerek halkımızın sağlığına hizmet etmektedirler. Hemşirelik bilim ve sanatın iç içe olduğu bir meslektir ve bizler bu mesleği en iyi şekilde icra etmeye çalışıyoruz.” dedi.

Ayrıca sözlerine “Özellikle pandemi döneminde ve öncesinde zor şartlar altında çalışan, Florence Nightingale’den günümüze kadar bu kutsal mesleği icra eden sağlık ordusunun vazgeçilmez parçası tüm meslektaşlarımın hemşireler günü kutlu olsun.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142